Temos Žymėti visasAtžymėti visus

ministras.jpg

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Atėnuose surengtas svarbiausias metų Lietuvos diplomatinis priėmimas

Sukurta 2017.03.24 / Atnaujinta 2017.03.24 12:05
   Atėnuose surengtas svarbiausias metų Lietuvos diplomatinis priėmimas
   Atėnuose surengtas svarbiausias metų Lietuvos diplomatinis priėmimas
   Atėnuose surengtas svarbiausias metų Lietuvos diplomatinis priėmimas

   Lietuvos ambasada Graikijoje kovo 23 dieną Atėnuose surengė diplomatinį priėmimą, skirtą prisiminti neseniai švęstas 27-ąsias Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo metines ir pažymėti šiais metais minimą atkurtų Lietuvos ir Graikijos diplomatinių santykių 25-metį. 

   Svarbiausiame metų Lietuvos diplomatiniame priėmime dalyvavo Graikijos parlamento, Užsienio reikalų ministerijos ir kitų šalies institucijų pareigūnai, verslo ir žiniasklaidos atstovai, Europos Sąjungos ir NATO bei kitų valstybių ambasadoriai, Lietuvos bendruomenės Graikijoje nariai.

   Renginio metu perskaitytas Graikijos nepriklausomybės dienos proga Graikijos Prezidentui Prokopisui Pavlopoulosui atsiųstas Lietuvos Respublikos prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimo laiškas, kuriame teigiamai įvertinta per 25-erius metus stiprintų dvišalių santykių būklė ir išreikšta viltis, kad artimiausiais metais abiejų valstybės žmonėms atsivers dar daugiau galimybių kartu kurti, atrasti ir plėtoti kultūros, švietimo, mokslo, inovacijų iniciatyvas ir taip stiprinti ne tik Lietuvos ir Graikijos draugystę, bet ir visos Europos vienybę, tarpusavio supratimą ir klestėjimą.

   Lietuvos ambasadorius Graikijoje Rolandas Kačinskas renginio svečiams priminė, kad Lietuvos ir Graikijos žmonės šiandien gali džiaugtis gražiai plėtojamais santykiais tik dėl to, jog prieš 27 metus Lietuva pasauliui drąsiai ir nedviprasmiškai pareiškė apie atkuriamą Lietuvos valstybės nepriklausomybę.

   R. Kačinskas padėkojo Graikijai ir kitoms valstybėms, visų pirma – JAV, kuriai priėmime atstovavo JAV ambasadorius Geoffrey R. Pyattas, už pusę amžiaus vykdytą Lietuvos ir kitų Baltijos valstybių sovietinės okupacijos nepripažinimo politiką, padėjusią Lietuvos žmonėms išsaugoti laisvės ir nepriklausomybės viltį.

   „Tikiu, kad mūsų šalys panašios nepripažinimo politikos laikysis ir Krymo okupacijos atveju“, – pabrėžė Lietuvos ambasadorius.

   Pasak R. Kačinsko, Europos Sąjunga neturės saugios ir užtikrintos ateities, jei teisės viršenybės principas nebus užtikrintas ne tik ES viduje, bet ir jos kaimynystėje, todėl šį savaitgalį minėdami Romos sutarties 60-ųjų metinių iškilmes, privalome neužmiršti ir savo kaimynių, pasirinkusių europinį raidos kelią.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   1108-1.jpg

   Artėjant šio mėnesio pabaigoje vyksiančiam ES Rytų partnerystės viršūnių susitikimui, Atėnuose lapkričio 8 dieną surengta konferencija „Rytų Partnerystė: ko tikėtis po 2017 metų viršūnių susitikimo?“, kurios vienas iš organizatorių buvo Lietuvos ambasada Graikijoje.

   Atstovybių naujienos »

   Lietuvos ambasadorius Graikijoje Rolandas Kačinskas gegužės 30 dieną Atėnuose pasirašė užuojautų knygoje, pagerbdamas buvusio Graikijos Ministro Pirmininko ir ilgamečio politiko Konstantino Mitsotakio atminimą.

   Atstovybių naujienos »
   IMG_1187.JPG

   Ukrainos nacionaliniame operetės teatre kovo 15 dieną surengtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai skirtas šventinis koncertas, kuriame su jungtine programa pasirodė Kauno valstybinio muzikinio teatro ir Ukrainos nacionalinio operetės teatro atlikėjai.

   Atstovybių naujienos »
   IMGP0549.JPG

   Lietuvos diplomatinės atstovybės užsienyje, minėdamos Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 27-ąsias metines, kvietė pasaulio lietuvius ir Lietuvos draugus į šventinius renginius – koncertus, parodas, knygų pristatymus, viktorinas.

   Atstovybių naujienos »
   78934_863cf64da75094c180a03dfc00435854.jpg

   Lietuvos ambasados Prancūzijoje, Estijoje ir Čekijoje artėjančios Kovo 11-osios – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos – proga surengė šventinius koncertus, kuriuose pasirodė atlikėjai iš Lietuvos.

   Atstovybių naujienos »
   facebok kovo 11.jpg

   Tūkstantmetė mūsų valstybės istorija moko, kad kova dėl laisvės – tai nenutrūkstamas kelias. Visgi, kitaip nei daugelis Lietuvai atmintinų įvykių, Kovo 11-oji yra artimiausia mums ne tik laikmečiu, bet ir dvasia.

   Užsienio reikalų ministro veikla »

   Naujienlaiškio prenumerata