Naujienos Spausdinti RSS

Bendrųjų reikalų taryboje aptarti Brexit, ES plėtros ir biudžeto klausimai

Sukurta 2019.10.16 / Atnaujinta 2019.10.16 09:18
  Bendrųjų reikalų taryboje aptarti Brexit, ES plėtros ir biudžeto klausimai

  Spalio 15 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius Liuksemburge dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje, kuriame, rengiantis spalio 17–18 dienos Europos Vadovų Tarybos (EVT) susitikimui, aptartas Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš ES klausimas, ES plėtros procesas ir derybos dėl daugiametės finansinės programos.

  „Naujoji ES Strateginė darbotvarkė kelia ambicingus tikslus, kuriuos  privalo atliepti daugiametis ES biudžetas.  Derybose siekiame, kad būtų įtvirtintas deramas finansavimas Sanglaudos ir Bendrosios žemės ūkio politikoms, kurios yra svarūs įrankiai minėtiems tikslams pasiekti. Tikime, kad vadovų diskusijos suteiks papildomą impulsą deryboms ir pavyks pasiekti valstybių narių sutarimą iki šių metų pabaigos“, – posėdyje pabrėžė viceministras A. Zananavičius.

  Diskusijose ES plėtros klausimu viceministras pažymėjo, jog teigiamas EVT sprendimas dėl derybų pradžios su Šiaurės Makedonija ir Albanija būtų reikšminga paskata tolesnėms reformoms šiose šalyse, o kartu ir teigiamas signalas šalims, siekiančioms narystės ES.  

  Specialiojoje diskusijoje dėl Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš ES pristatyta derybų pažanga.  Galimybės pasiekti atnaujintą susitarimą vertinamos optimistiškai, tačiau derybos tęsiamos praktinio muitų patikrinimo įgyvendinimo klausimu, ieškant sprendimų, kaip apsaugoti  ES vidaus rinką ir užtikrinti Airijos salos ekonomikos vientisumą bei dėl bendro požiūrio į ateities santykius.  Lietuva suinteresuota, kad būtų rastas sprendimas, leisiantis išvengti fizinės sienos tarp Airijos-Šiaurės Airijos ir išvengta nesusitarimo scenarijaus.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  DSC_6995.jpg

  Gruodžio 1 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) neformalioje Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) vaizdo konferencijoje, kurioje ES reikalų ministrai aptarė konferencijos dėl Europos ateities organizavimą ir ES koordinuotus veiksmus, reaguojant į COVID-19 pandemiją.

  Daugiašaliai santykiai »

  Rugsėjo 22 dieną viceministras Albinas Zananavičius Briuselyje dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų tarybos posėdyje.

  Daugiašaliai santykiai »
  200921-BMWi-EU-Ratspraesidentschaft-Meeting-Trade-Ministers-Familienfoto-Collage.jpg

  Rugsėjo 20-21 dienomis užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius dalyvavo neformaliame užsienio reikalų ministrų susitikime prekybos klausimais. Ministrai diskutavo, kaip prekybos politika galėtų prisidėti prie ekonomikos atsigavimo po COVID-19 pandemijos.

  Daugiašaliai santykiai »
  DSC_2413.jpg

  Liepos 15 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) vaizdo konferencijoje, kurioje rengtasi liepos 17–18 dienomis vyksiančiai Europos Vadovų Tarybai (EVT).

  Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »
  IMG_20200616_154150.jpg

  Birželio 16 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų tarybos vaizdo konferencijoje, kurioje atnaujinti pasiūlymai dėl 2021–2027 metų ES daugiametės finansinės programos (DFP) ir dėl 750 mlrd. eurų apimties Europos ekonomikos gaivinimo priemonės, dėl kurių birželio 19 dieną diskutuos ir ES vadovai.

  Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga »
  download.jpg

  Gegužės 26 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų tarybos vaizdo konferencijoje, kurioje buvo aptartas ES atsakas į COVID-19 pandemiją bei apsikeista nuomonėmis dėl daugiametės finansinės programos (DFP) ir ES ekonomikos gaivinimo.

  Daugiašaliai santykiai »