Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Holokausto atminimo dienai paminėti – bendras JAV valstybės departamento, Lietuvos, Japonijos ir Izraelio ambasadų renginys

Sukurta 2017.04.20 / Atnaujinta 2017.04.20 15:23

Lietuvos ambasada Vašingtone kartu su partneriais – JAV valstybės departamentu, Japonijos ir Izraelio ambasadomis JAV – balandžio 20 dieną rengia Holokausto aukų atminimo dienos minėjimo renginį, skirtą Japonijos generalinio konsulo Kaune 1939–1940 m. Čijunės Sugiharos atminimui. Japonijos diplomato 1940 m. liepos–rugpjūčio mėnesiais išduotos vizos išgelbėjo tūkstančius žydų kilmės asmenų.

Renginio metu atsiminimais dalinsis garbės svečias Leo Melamedas, Čikagos akcijų biržos įkūrėjas, litvakas, kuris, būdamas 8 metų, buvo išgelbėtas 1940 metais Kaune Č. Sugiharos išduotos vizos L. Melamedo šeimai. Į renginį L. Melamedas atvyksta iš Čikagos kartu su žmona Betty ir dukra Idelle. Taip pat bus parodytas 2015 m. Japonijos televizijos sukurtas filmas „Persona non grata“, pasakojantis apie Č. Sugiharos žygdarbį.

Renginį globoja JAV valstybės departamento specialaus pasiuntinio Holokaustui Thomaso Yazdgerdi biuras. Renginio metu kalbas sakys JAV valstybės sekretoriaus pavaduotojas ambasadorius Arnie Chaconas, Lietuvos ambasadorius JAV Rolandas Kriščiūnas, filmo režisierius Cellinas Gluckas.

Tai pirmasis JAV valstybės departamento metinis renginys, skirtas Holokausto aukų atminimo dienai, rengiamas kartu su partneriais – Lietuvos, Japonijos ir Izraelio ambasadomis. Tai taip pat vienas didesnių Valstybės departamento renginių 2017 m., kuriame kviečiamas dalyvauti gausus būrys svečių – laukiama apie 400 dalyvių. Renginys pradės Holokausto aukų atminimo dienos minėjimo Vašingtone ciklą.

Balandžio 24 d. Lietuvos ambasadoje JAV taip pat vyks Vilniaus geto dainų vakaras. Dainas, akomponuojat pianistui Edvinui Minkštimui, atliks Jerome‘as Barry.

Balandžio 26 d. Lietuvos ambasada JAV kartu su Japonijos ir Izraelio ambasadomis Vašingtone rengia filmo apie Č. Sugiharą pristatymą ir diskusiją Džordžtauno universiteto studentams. Diskusijoje dalyvaus JAV Holokausto memorialinio muziejaus ekspertas Arthuras Bergeris, Džordžtauno universiteto Žydų civilizacijos centro direktorius Jacques Berlinerblau, filmo režisierius C. Gluckas ir Alyza Lewin, Č. Sugiharos išgelbėto Nathano Lewino dukra.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
IMG_9727.jpg

Vasario 15 dieną Lietuvos ambasados JAV kvietimu Vašingtono ir apylinkių lietuviai bei Lietuvos bičiuliai sveikino Lietuvą su atkurtos valstybės 100 metų jubiliejumi prie Baltųjų rūmų Vašingtone. Čia, Lietuvoje beprasidedant šventinei dienai, o Vašingtono laiku 17:00 val., sugiedota „Tautiška giesmė“.

Atstovybių naujienos »
tomas_razmus-9365.JPG

Sausio 26 dieną Užsienio reikalų ministerijoje kartu su Lietuvos žydų bendruomene paminėta Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena.

Daugiašaliai santykiai » Istorinė, kultūros diplomatija »
diskusija Vasingtonaas.jpg

Lapkričio 7 dieną Lietuvos Respublikos ambasadoje Vašingtone  įvyko diskusija apie Vakarų demokratinių šalių ir Rusijos pilietinės visuomenės ryšių stiprinimą.

Atstovybių naujienos »
FullSizeRender.jpg

Spalio 21 dieną Vašingtone įvyko tradicinis Lietuvos Respublikos ambasados JAV ir Šiaurės Amerikos lietuvių fizinio auklėjimo ir sporto sąjungos organizuojamas krepšinio turnyras Ambasadoriaus taurei laimėti.

Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
1015JAV kosciuszko.jpg

Spalio 15 dieną Lietuvos ambasadorius JAV Rolandas Kriščiunas kartu su mūsų šalies ir Lenkijos diplomatais, JAV kariuomenės, valstybinių ir nevyriausybinių institucijų atstovais Vašingtone pagerbė generolo Tado Kosciuškos atminimą.

Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »

Šių metų rugsėjo 21-22 dienomis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius lankysis Vašingtone.

Užsienio reikalų ministro veikla »

Naujienlaiškio prenumerata