Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

L. Linkevičius ir M. Šefčovičius aptarė svarbiausius Baltijos regiono energetinio saugumo iššūkius

Sukurta 2017.05.24 / Atnaujinta 2017.05.24 18:47
   L. Linkevičius ir M. Šefčovičius aptarė svarbiausius Baltijos regiono energetinio saugumo iššūkius
   L. Linkevičius ir M. Šefčovičius aptarė svarbiausius Baltijos regiono energetinio saugumo iššūkius

   Gegužės 24 dieną Vilniuje užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Europos Komisijos pirmininko pavaduotoju, atsakingu už energetikos klausimus, Marošu Šefčovičiumi ir aptarė svarbiausius Baltijos regiono energetinio saugumo iššūkius.

   Ministras pabrėžė branduolinės saugos ES kaimynystėje problematiką ir pažymėjo, kad Baltarusijoje nesaugiai statoma Astravo atominė elektrinė (AE) yra ne tik Lietuvos, bet ir visos ES problema.

   M. Šefčovičius pažymėjo, kad Europos Komisija ir toliau sieks, kad ES kaimynystėje statoma Astravo AE atitiktų aukščiausius tarptautinius branduolinės saugos ir aplinkosaugos standartus, bei ragins Baltarusiją imtis konkrečių veiksmų, kad būtų įgyvendinti rizikas ir atsparumą vertinantys testai (streso testai) Astravo AE.

   Lietuva ragina Baltarusiją nedelsiant stabdyti Astravo AE statybas dėl projekto neatitikties tarptautiniams aplinkosaugos ir branduolinės saugos standartams, dėl daugelio itin rimtų pažeidimų projekto vystymo procese, dėl nuolat vykstančių rimtų incidentų Astravo AE statybos aikštelėje, žemos darbo saugos kultūros, branduolinę saugą prižiūrinčios institucijos ir statybos darbus atliekančių organizacijų kompetencijos ir patirties stokos vystant Astravo AE projektą bei dėl nuolatinių manipuliacijų tarptautiniais instrumentais ir viešąja nuomone Baltarusijoje ir kaimyninėse šalyse.

   L. Linkevičius susitikime su M. Šefčovičiumi taip pat pabrėžė Baltijos šalių elektros sistemos sinchronizacijos su kontinentinės Europos tinklais svarbą, būtinybę užtikrinti finansavimą Ignalinos AE uždarymui, akcentavo projekto „NordStream 2“ keliamas grėsmes ir kt.

   Daugiau nuotraukų rasite URM „Flickr“.

    

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   Linkevicius su Timmermans.jpg

   Rugsėjo 30 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Rygoje susitiko su Europos Komisijos pirmuoju viceprezidentu Frans Timmermans. Susitikimo metu aptartas ES ateities klausimas, bendradarbiavimas su Rytų partnerystės šalimis, svarbiausi energetikos politikos klausimai.

   Užsienio reikalų ministro veikla » Europos Sąjunga »
   EK delegacija EXPO.jpg

   Liepos 23 dieną Lietuvos paviljoną EXPO parodoje Astanoje aplankė Europos Komisijos delegacija.

   Atstovybių naujienos »

   Birželio 13–16 dienomis Minske vyks Jungtinių Tautų Europos ekonomikos komisijos Konvencijos dėl poveikio aplinkai vertinimo tarpvalstybiniame kontekste (Espo konvencija) Šalių susitikimas, kuriame greta kitų klausimų bus svarstoma ir Astravo atominės elektrinės (AE) byla.

   Daugiašaliai santykiai »

   Kovo 31 dieną Branduolinės saugos konvencijos (BSK) apžvalginiame susitikime Vienoje Lietuvos delegacija dalyvavo Baltarusijos nacionalinės ataskaitos pristatyme ir išreiškė didelį susirūpinimą dėl Astravo atominės elektrinės (AE) projekto grėsmių ir saugos problemų.

   Daugiašaliai santykiai »
   2.JPG

   Lietuvos ambasadorė Austrijoje, Kroatijai, Slovakijai ir Slovėnijai Loreta Zakarevičienė, susitikusi su Kroatijos aplinkos apsaugos ir energetikos ministru Slavenu Dobrovičiumi, buvo patikinta, kad Kroatija supranta Lietuvos susirūpinimą dėl Baltarusijos veiksmų nesilaikant pripažintų tarptautinių standartų ir neskaidriai vystant Astravo atominės elektrinės projektą.

   Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
   IMG_4376.JPG

   Tarptautinėje atominės energijos agentūroje (TATENA) Vienoje kovo 27–balandžio 7 dienomis vyksta Branduolinės saugos konvencijos (BSK) Susitariančiųjų šalių apžvalginis susitikimas, kuriame šalys narės pristatys nacionalines ataskaitas apie savo įsipareigojimų pagal BSK įgyvendinimą. Taip pat bus rengiamos rekomendacijos tolesniam branduolinės saugos stiprinimui.

   Daugiašaliai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata