Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Makedonijos aplinkos apsaugai – Suomijos ir Lietuvos ekspertinė parama

Sukurta 2017.06.12 / Atnaujinta 2017.06.12 17:17
  Makedonijos aplinkos apsaugai – Suomijos ir Lietuvos ekspertinė parama

  Europos Sąjungos Dvynių programos projektą Makedonijos gamtos apsaugai stiprinti įgyvendins keturis konkurentus nurungęs Suomijos ir Lietuvos konsorciumas. Šį, jau devintą, Lietuvos Dvynių projektą Makedonijoje įgyvendins Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos.

  Lietuvos ir Suomijos ekspertai dvejus metus kurs sąlygas efektyviai gamtos apsaugai Makedonijoje: pagal ES standartus stiprins teisinį reglamentavimą, padės užtikrinti teisės aktų įgyvendinimą ir gerinti Makedonijos aplinkos ministerijos darbuotojų gebėjimus. Projektas truks 21 mėnesį, jam įgyvendinti Europos Komisija skirs 1,1 mln. eurų.

  Tai jau antras Lietuvos projektas aplinkosaugos klausimais Makedonijoje. Pernai Lietuvos aplinkos ekspertai kartu su austrais ir olandais laimėjo vandens valdymo projektą. Be to, nuo 2010 m., kai Lietuvos institucijos įsitraukė į ES Dvynių programą Makedonijoje, lietuviai šioje šalyje padėjo modernizuoti darbo rinką, kėlė švietimo sistemos kokybę, gerino personalo valdymo sistemas, taip pat trijuose projektuose dalijosi ES lėšų administravimo patirtimi. Šiemet Lietuvos muitinės departamentas su Austrija pradeda Makedonijos muitinės modernizavimui skirtą Dvynių projektą.

  Europos Komisijos finansuojama ES Dvynių programa remia skirtingų šalių giminingų institucijų bendradarbiavimą, stiprina šalių paramos gavėjų administravimo gebėjimus, padeda joms įgyvendinti būtinas reformas. Lietuva šioje ES programoje ekspertinę paramą teikia nuo 2004 m. ir yra laimėjusi 85 ES Dvynių projektų atrankas už daugiau kaip 77 milijonus eurų. Lietuvos laimėtų ES Dvynių projektų skaičiui išaugus nuo aštuonių 2014 m. iki aštuoniolikos 2016 m., Europos Komisijos duomenimis, Lietuva šioje programoje yra viena sėkmingiausių ES šalių. Šiemet Lietuvos laimėjimų sąraše jau 7 Dvynių projektai už bendrą 8,1 mln. eurų sumą.

  Apie ES Dvynių programą plačiau skaitykite čia.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  20181205_104103_resized.jpg

  Gruodžio 5 dieną Briuselyje Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Makedonijos užsienio reikalų ministru Nikola Dimitrovu. Ministras patvirtino Lietuvos pasirengimą suteikti Makedonijai politinę ir praktinę paramą šalies stojimo į ES ir NATO kelyje.

  Daugiašaliai santykiai »
  181123 Zagrebas Twinningo uždarymas2.jpg

  Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centras Kroatijoje sėkmingai įgyvendino Europos Sąjungos Dvynių programos projektą „Kroatijos vidaus reikalų ministerijos gebėjimų organizuoti automatinį apsikeitimą DNR ir daktiloskopiniais duomenimis stiprinimas“.

  Dvišaliai santykiai »
  Makedonija6.jpg

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius rugsėjo 8 dieną Nepriklausomybės dienos proga pasveikino Makedonijos užsienio reikalų ministrą Nikolą Dimitrovą ir palinkėjo Makedonijai bei jos žmonėms klestėjimo ir gerovės.

  Dvišaliai santykiai »
  twinning.png

  Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos, Lietuvos aukščiausiasis teismas, Lietuvos Respublikos prokuratūra ir Centrinė projektų valdymo agentūra (toliau – CPVA) kartu su Lenkijos Respublikos finansų ministerija ir Brėmeno viešojo administravimo universitetu (Vokietija) įgyvendins Europos Sąjungos Dvynių projektą „Stiprinti prevencijos ir kovos su pinigų plovimu ir terorizmo finansavimu sistemą“ Moldovos Respublikoje.

  Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

  Gegužės 8 dieną, minint Rytų partnerystės politikos 9-ųjų metinių sukaktį, Užsienio reikalų ministerijoje surengtas Tarpinstitucinės darbo grupės Rytų partnerystės politikos įgyvendinimui koordinuoti skirtas posėdis. Jo metu aptartos Lietuvos institucijų bendradarbiavimo galimybės su Rytų partnerystės šalimis įgyvendinant darbotvarkę „20 siekinių 2020 metams“ ir kitus Briuselio viršūnių susitikime priimtus sprendimus.

  Daugiašaliai santykiai »

  Vasario 13 dieną ES delegacija Serbijoje pranešė, kad Lietuva laimėjo atranką trumpalaikiam Dvynių projektui Serbijoje „Gebėjimų įgyvendinti nacionalinę kriminalinės žvalgybos sistemą stiprinimas (NCIS)“ . Projektą, bendradarbiaudami su kolegomis iš Serbijos Vidaus reikalų ministerijos, įgyvendins Lietuvos kriminalinės policijos biuras kartu su Centrine projektų valdymo agentūra.

  Daugiašaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata