Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Užsienio reikalų viceministras susitiko su Baltarusijos ambasadoriumi Lietuvoje

Sukurta 2017.02.01 / Atnaujinta 2017.02.01 17:32
   Užsienio reikalų viceministras susitiko su Baltarusijos ambasadoriumi Lietuvoje
   Užsienio reikalų viceministras susitiko su Baltarusijos ambasadoriumi Lietuvoje

   Vasario 1 dieną Vilniuje užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius susitiko su Baltarusijos ambasadoriumi Lietuvoje Aleksandru Korolu. D. Skusevičius akcentavo Baltarusijoje statomos Astravo atominės elektrinės keliamą grėsmę Lietuvai ir regionui.

   „Dar kartą buvo priminta atsakyti į Lietuvos keliamus klausimus, atlikti visos apimties TATENA SEED misiją aikštelių vertinimui ir rizikos bei atsparumo vertinimo testus. Taip pat užtikrinti tarptautinę Astravo atominės elektrinės saugumo kontrolę pasitelkiant tarptautinius ekspertus“, – sakė viceministras.

   Aptarti aktualiausi dvišalio bendradarbiavimo klausimai, įskaitant transportą, energetiką ir aplinkos apsaugą. Taip pat apžvelgtas pasirengimas šiemet vyksiantiems tarpvyriausybinės Lietuvos ir Baltarusijos ekonominės bendradarbiavimo komisijos susitikimui bei Lietuvos ir Baltarusijos ekonomikos forumui. Išreikštas abipusis suinteresuotumas ateityje plėtoti efektyvų bei visapusiškai naudingą prekybinį ir investicinį bendradarbiavimą, kuris prisidės prie šalių ekonominio potencialo augimo.

   Šiemet Lietuva ir Baltarusija mini diplomatinių santykių užmezgimo 25-metį. Diplomatiniai santykiai užmegzti 1992 m. gruodžio 30 d.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   aukos.jpg

   Lietuvos Generalinis konsulatas Sankt Peterburge kartu su vietos lietuvių bendruomene bei kolegomis iš Latvijos ir Estijos netoli Sankt Peterburgo esančiose Levašovo kapinėse paminėjo 77-ąsias pirmųjų sovietinių trėmimų metines. Ceremonijos metu atidengta vardinė lenta Liudui Masaičiui, lietuviui iš Pakaunės, kuris Pirmojo pasaulinio karo metais atsidūrė Sankt Peterburge, o 1938 metais, apkaltinus dalyvavimu teroristinės organizacijos veikloje, buvo sušaudytas ir palaidotas Levašove.

   Istorinė, kultūros diplomatija »
   1.jpg

   Birželio 9 dieną Lietuvos ambasadoje Minske buvo surengta konferencija „Tautų dialogas: lietuviai Baltarusijoje“, kurioje dalyvavo Lietuvos užsienio reikalų bei Švietimo ir mokslo ministerijų atstovai, Baltarusijos respublikinio tautų centro ir institucijų, dirbančių tautinių mažumų klausimais, darbuotojai, taip pat Lietuvos ir Baltarusijos mokslininkai, nagrinėjantys lietuvių tautinės mažumos Baltarusijoje klausimus, lietuvių bendruomenės nariai.

   Dvišaliai santykiai »
   1.jpg

   Tęsiant Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui paminėti skirtų renginių ciklą, birželio 6 dieną Lietuvos Respublikos ambasada Baltarusijoje pristatė Antano Sutkaus fotografijų parodą „Lietuvos žmonės“.

   Kultūros renginiai » Atstovybių naujienos »
   tomas_razmus-1922.JPG

   Birželio 5 dieną Vilniuje Lietuvos užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius susitiko su Baltarusijos užsienio reikalų ministro pavaduotoju Olegu Kravčenko.

   Dvišaliai santykiai »
   1.jpg

   Šių metų gegužės 27-31 dienomis Baltarusijos sostinėje vyksta intelektualinės knygos festivalis „Pratarmė“, kurio metu pristatyta ir dokumentų rinktinė apie žinomą lietuvių kilmės visuomenės veikėją, teisininką ir filomatą Pranciškų Malevskį. Pastaruosius metus intensyviai dirbęs Lietuvos, Baltarusijos, Lenkijos ir Rusijos archyvuose, knygą, pavadintą „Pėdsakai ant sniego“ pristatė jos autorius, literatas ir mokslininkas Aleksandras Feduta.

   Kultūros renginiai »
   5.jpg

   Gegužės 23 dieną Lietuvos ambasada Baltarusijoje kartu su Lietuvos dailininkų sąjunga pristatė jaunųjų Lietuvos dailininkų grupinę parodą.

   Istorinė, kultūros diplomatija »

   Naujienlaiškio prenumerata