Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Užsienio reikalų viceministras susitiko su Libano kandidate į UNESCO generalinio direktoriaus postą

Sukurta 2017.03.31 / Atnaujinta 2017.03.31 17:23
  Užsienio reikalų viceministras susitiko su Libano kandidate į UNESCO generalinio direktoriaus postą

  Užsienio reikalų viceministras Neris Germanas kovo 31 dieną susitiko su Vera El-Khoury Lacoeuilhe, Libano kandidate į Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) generalinio direktoriaus postą, atvykusia į Lietuvą pristatyti savo kandidatūros.  

  „Lietuva kaip UNESCO Vykdomosios tarybos narė atidžiai stebi pasirengimo UNESCO generalinio direktoriaus rinkimams procesą. Siekiame, kad naujuoju UNESCO vadovu taptų labiausiai kvalifikuotas kandidatas ar kandidatė, atitinkantis aukščiausius profesionalumo, kompetencijos kriterijus. Aukštai vertiname Jūsų pastangas ir indėlį dirbant dėl Lietuvai ypač svarbios Kuršių nerijos išsaugojimo“, – sakė viceministras.   

  Susitikime apsikeista nuomonėmis apie UNESCO veiklos aktualijas ir organizacijos ateitį. V. El-Khoury Lacoeuilhe pristatė savo vadovavimo UNESCO viziją ir veiklos prioritetus. Kandidatė akcentavo būtinybę grąžinti šalių narių pasitikėjimą UNESCO prioretizuojant veiklos sritis, kuriose organizacija turi daugiausiai kompetencijų ir identifikuojant klausimus, ties kuriais visos UNESCO šalys narės būtų suinteresuotos vieningai veikti. V. El-Khoury Lacoeuilhe taip pat akcentavo UNESCO šalių narių vaidmenį prisidedant prie sėkmingo organizacijos veikimo ir tikslų įgyvendinimo.  

  Dabartinės UNESCO generalinės direktorės Irinos Bokovos kadencija baigiasi 2017 m. pabaigoje, o naujojo organizacijos vadovo rinkimai numatyti spalio–lapkričio mėnesiais. Be Libano savo kandidatus taip pat yra iškėlę Irakas, Kataras, Prancūzija, Azerbaidžanas, Vietnamas, Gvatemala, Egiptas ir Kinija.

  UNESCO yra Jungtinių Tautų specializuota agentūra, siekianti prisidėti prie pasaulio taikos ir saugumo vystant bendradarbiavimą tarp tautų švietimo, mokslo, kultūros ir komunikacijos srityse. Lietuva 2015–2019 m. yra išrinkta ir dirba UNESCO Vykdomojoje taryboje, kuri spalio mėnesį balsuos dėl direktoriaus išrinkimo, o UNESCO Generalinė konferencija lapkričio mėnesį galutinai patvirtins naujojo organizacijos vadovo ar vadovės kandidatūrą.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  003 atidarymas.jpg

  Vasario 13-15 dienomis Kijeve vyko mokomasis seminaras, skirtas žmogaus teisių ir teisės viršenybės įtvirtinimo, žodžio laisvės bei žurnalistų saugumo klausimams. Mokymuose dalyvavo apie trisdešimt Kijevo ir kitų Ukrainos regionų policijos pareigūnų ir darbuotojų, kurie klausėsi profesionalių ekspertų iš Kanados, Jungtinių Tautų Švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO), Ukrainos, taip pat Europos Sąjungos patariamosios misijos Ukrainoje atstovų pranešimų.

  Dvišaliai santykiai »
  Draugų grupėDec12.jpg

  Gruodžio 12 dieną UNESCO būstinėje Paryžiuje surengta diskusija, kurios metu buvo aptartos nacionalines iniciatyvos žurnalistų saugumo srityje. Diskusijoje dalyvavo  Lietuvos ambasadorė Irena Vaišvilaitė ir Užsienio reikalų ministerijos Jungtinių Tautų, tarptautinių organizacijų ir žmogaus teisių departamento Žmogaus teisių skyriaus vedėjas Donatas Butkus.

  Daugiašaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
  vaisvilaite1010.jpg

  Spalio 9 dieną Lietuvos atstovė UNESCO Vykdomojoje taryboje ambasadorė Irena Vaišvilaitė dalyvavo plenariniame posėdyje, per kurį pabrėžė organizacijos reikšmę siekiant tvarios ateities.

  Atstovybių naujienos »
  IPDC 2017 (2).jpg

  Rugsėjo 28 dieną UNESCO būstinėje Paryžiuje Tarptautinės visuotinės prieigos prie informacijos dienai pažymėti vyko Tarptautinės komunikacijos vystymo programos (angl. International Programme for the Development of Communication, IPDC) konferencija „IPDC talks“, kurią parėmė Lietuvos, Nyderlandų ir Suomijos vyriausybės.

  Daugiašaliai santykiai » Atstovybių naujienos »

  Užsienio reikalų viceministras Neris Germanas rugsėjo 28 dieną susitiko su Kinijos kandidatu į Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) generalinio direktoriaus postą, šiuo metu UNESCO patarėjo švietimo klausimais pareigas einančiu Tsian Tangu, kuris atvyko į Lietuvą pristatyti savo kandidatūros. 

  Daugiašaliai santykiai »
  Vaisvilaite skiriamieji.jpg

  Rugpjūčio 4 dieną Lietuvos Respublikos nuolatinė atstovė, ambasadorė prie Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) Irena Vaišvilaitė, įteikė skiriamuosius raštus organizacijos Generalinei direktorei Irinai Bokovai.

  Atstovybių naujienos »

  Naujienlaiškio prenumerata