Rinkimai 2020 Rinkimai 2020
  Programėlė „Keliauk saugiai“ Programėlė „Keliauk saugiai“
  Konsulinė informacija keliaujantiems Konsulinė informacija keliaujantiems

  Kaip mus rasti?

  Tel. +358 9 6844880, +370 706 537 53
  Faksas +358 9 68448820
  El. paštas
  • RSS Nuo rugsėjo 19 d. į Suomiją be apribojimų galima atvykti iš tų šalių, kuriose užkrečiamumo lygio rodiklis neviršija 25. Iš Lietuvos ir toliau galima atvykti be apribojimų Įkelta2020.09.18

   Nuo 2020 m. rugsėjo 19 d. Suomijos Vyriausybės sprendimu panaikinami atvykimo į Suomiją apribojimai iš tų ES bei Šengeno šalių, kuriose per pastarąsias 14 dienų užkrečiamumo COVID-19 virusu rodiklis neviršijo 25 atvejų šimtui tūkstančių asmenų. Naujasis ribinis rodiklis  taikomas ir Jungtinei Karalystei. Ribinė 25 naujų atvejų 100 tūkst. asmenų per pastarąsias 14 dienų vertė taip pat bus taikoma ES Tarybos numatytoms “žaliojo sąrašo“ šalims.

   Iš Lietuvos į Suomiją atvykstantiems asmenims ir toliau netaikoma Šengeno vidaus pasienio patikra ir karantinavimosi reikalavimas.

   Išsamiai susipažinti su aktualia Suomijos pasienio tarnybos informacija apie įvažiavimą į / vykimą per Suomiją nuo 2020 m. rugsėjo 19 d. galite čia.

   Suomijos pasienio tarnybos kontaktai konsultuotis dėl Suomijos pasienio kirtimo pateikiami čia.

   Konsulinės naujienos » Lietuviai Suomijoje »
  • www urm mazas 7.jpg Rinkėjų, balsuosiančių Lietuvos Respublikos Seimo rinkimuose užsienyje, elektroninė registracija Įkelta2020.07.07

   2020 m. spalio 11 d. vyks rinkimai į Lietuvos Respublikos Seimą. 2020 metų Seimo rinkimams pirmą kartą sudaryta Pasaulio lietuvių vienmandatė rinkimų apygarda, kurioje bus renkamas užsienyje gyvenančių Lietuvos piliečių atstovas Seime. Pakartotinis balsavimas Seimo Pasaulio lietuvių vienmandatėje rinkimų apygardoje Nr. 71 numatomas 2020 m. spalio 25 d.

   Rinkėjai, pageidaujantys balsuoti užsienyje, kviečiami užsiregistruoti balsavimui per elektroninę registracijos sistemą. Registracija truks vos kelias minutes. Užsiregistravusieji rinkėjai bus įtraukiami į atitinkamos Lietuvos diplomatinės atstovybės rinkėjų sąrašus. Visi rinkėjai turi registruotis iš naujo – net ir tie, kurie nuolat gyvena užsienyje ir jau buvo įtraukti į užsienyje balsuojančių rinkėjų sąrašus praėjusiuose rinkimuose ar referendumuose.

   Registracijos metu rinkdamiesi balsavimo būdą (paštu ar atvyksite balsuoti į ambasadą asmeniškai) įvertinkite, kuris balsavimo būdas jums būtų tinkamiausias, atkreipdami dėmesį į COVID-19 sukeltos pasaulinės pandemijos plitimą. Atsižvelgiant į atsargumo priemones, rekomenduojama registruotis balsuoti paštu. Suomijoje paštu balsuosiančių rinkėjų registracija vyks vėliausiai iki 2020 m. spalio 1 d.. Vaizdinę instrukciją, kaip balsuoti paštu, rasite čia.

   Daugiau informacijos apie registravimąsi ir balsavimą rasite čia.

   Lietuviai Suomijoje »
  • Dėl konsulinių paslaugų teikimo nuo gegužės 18 d. Įkelta2020.05.14

   Nuo gegužės 18 d. Lietuvos ambasados Suomijoje konsuliniame skyriuje vėl pradedamas piliečių priėmimas konsuliniais klausimais.  Tačiau ir toliau laikydamiesi prevencinių priemonių prieš koronaviruso COVID-19 plitimą,  piliečių priėmimą vykdysime griežtai pagal išankstinį užsirašymą sutartu laiku.  Atvykus į ambasados konsulinį skyrių, maloniai prašome iš karto dezinfekuotis rankas. Prašytume atidėti apsilankymą, jei turėsite kvėpavimo takų ir kitokių susirgimo požymių.

   Konsulinės naujienos »
  • Aktuali informacija apie kelionių sąlygas į Lietuvą COVID-19 pandemijos metu Įkelta2020.04.03

   Birželio 16 d. 24.00 val. baigėsi tris mėnesius trukęs karantinas. Nuo birželio 17 d. – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos režimas, pagal kurį taikomi tam tikri ribojimai. Nuo rugpjūčio 1 d. privalomas apsauginių veido kaukių dėvėjimas viešajame transporte ir uždarose prekybos ir paslaugų teikimo vietose. Išsamią informaciją skaitykite čia.

   Svarbiausia informacija apie COVID-19 situaciją Lietuvoje - www.koronastop.lt
    
   Visuomenės sveikatos centro kontaktiniai telefonai pasiteirauti: +370 618 79984, +370 616 94562.

   Daugiau informacijos keliaujantiems ir karantino Lietuvoje sąlygas žiūrėkite čia.

   Konsulinės naujienos » Lietuviai Suomijoje »
  • Aktualios informacijos apie koronavirusą COVID-19 nuorodos Suomijoje Įkelta2020.03.16

   Suomijoje gyvenantiems ar esantiems Lietuvos Respublikos piliečiams aktualią informaciją apie situaciją dėl koronaviruso bei rekomendacijas dėl prevencinių priemonių ir ką daryti, esant įtarimui, kad užsikrėte koronavirusu, rekomenduojame skaityti Suomijos sveikatos ir gerovės instituto (suom. Terveyden ja hyvinvoinnin laitos (THL), engl. The Finnish Institute for Health and Welfare) paskyroje:

             suomių k.- https://thl.fi/fi/
             anglų k. - https://thl.fi/en/web/thlfi-en
             švedų k. - https://thl.fi/sv/web/thlfi-sv

   Suomijos nacionalinė konsultacijų linija bendrais klausimais apie koronavirusą COVID-19: +358 295 535 535 (veikia darbo dienomis 8-21 val., šeštadieniais 9-15 val.)

   Skaitykite toliau.

   Konsulinės naujienos » Lietuviai Suomijoje »
  • 2020-03-11 ambasadorius.jpg Helsinkyje paminėtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-metis Įkelta2020.03.11

   Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečio paminėjimo proga, kovo 11 dieną Helsinkyje Lietuvos ambasada Suomijoje  organizavo šventinį priėmimą, į kurį susirinko Suomijos Eduskuntos (parlamento) ir institucijų atstovai, visuomenės veikėjai, diplomatinio korpuso, verslo, kultūros, Suomijos lietuvių bendruomenės ir „Donelaičio“ draugijos atstovai. Renginio metu lietuvių, suomių ir kitų žinomų užsienio kompozitorių kūrinius atliko Suomijoje gyvenantis lietuvių pianistas Mindaugas Neverovas ir estas violončelininkas Johannes Teppo.

   Istorinė, kultūros diplomatija »
  • 2020-03-05 Audriaus renginys 1.JPG Ambasadoje vyko dvišaliam ekonominiam bendradarbiavimui skatinti skirtas renginys Įkelta2020.03.06

   Kovo 5 d. Lietuvos ambasadoje Helsinkyje organizuotas Lietuvos ir Suomijos ekonominio bendradarbiavimo stiprinimui skirtas renginys. Lietuvos ambasadorius Suomijoje Valdemaras Sarapinas, sveikindamas renginio dalyvius, pasidžiaugė kasmet besiplečiančiais ir stiprėjančiais ekonominiais ryšiais tarp mūsų šalių,  augančiais dvišalės prekybos mastais bei Suomijos įmonių investicijomis Lietuvoje.

   Ekonominiai santykiai »
  Daugiau naujienų

  Naujienlaiškio prenumerata