Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA SUOMIJOS RESPUBLIKOJE

Adresas: Pohjoisranta 4 A 15, 00170 Helsinki, FINLAND

plačiau »

Tel. +358 9 6844880, +370 706 537 53
Faksas +358 9 68448820
El. paštas
Rodyti nuo iki
Archyvas »
R3.jpg

Lapkričio 6 ir 8 dienomis Lietuvos ambasada Suomijoje kartu su Donelaičio lietuvių bičiulių draugija jau 11-ąjį kartą pristatė „Lietuvišku filmų vakarus” Helsinkyje. Lietuvos ambasadorius Suomijoje Valdemaras Sarapinas pasveikino gausiai susirinkusius vakaro svečius ir pasidžiaugė, kad lietuviškas kinas yra mėgiamas ir vertinamas Suomijoje.

Istorinė, kultūros diplomatija »

Jau šeštus metus, Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos užsakymu, visuomenės nuomonės tyrimų centras „Vilmorus” atlieka užsienyje gyvenančių lietuvių internetinę apklausą. Apklausos tikslas – išsiaiškinti užsienyje gyvenančių lietuvių nuomonę apie diasporos poreikius ir jos ryšių su Lietuva stiprinimą.

Lietuviai Suomijoje »
Studentai I.jpg

Spalio 18 d. Lietuvos ambasada Suomijoje organizavo tradicinį Suomijoje studijuojančių lietuvių susitikimą. Šiais metais susitikimo dalyviai kartu apsilankė Suomijos šiuolaikinio meno muziejuje KIASMA, kuriame šiuo metu eksponuojama Baltijos jūros regiono šalių menininkų paroda “Pirmyn ir atgal”.

Lietuviai Suomijoje »
Kvietimas studentams Įkelta2018.10.03

Mieli studentai, kviečiame Jus į kasmetinį Lietuvos ambasados Suomijoje organizuojamą susitikimą su lietuviais studentais. Šiemet Lietuvai švenčiant valstybės atkūrimo šimtmetį, džiaugiamės galėdami pakviesti Jus į KIASMA šiuolaikinio meno muziejų susipažinti su paroda There and Back Again. Parodoje eksponuojami Baltijos jūros regiono šalių šiuolaikinių menininkų darbai, apie kuriuos plačiau papasakos gidas. Joje taip pat išvysime ir lietuvių autorių kūrinius.

Lietuviai Suomijoje »
ES kalbu diena I.jpg

Rugsėjo 26 d. Europos Komisijos atstovybėje Helsinkyje vyko Europos kalbų diena, kurioje žaismingai bei atskleidžiant kalbos išskirtinumą ir unikalumą lietuvių kalbą susirinkusiems kitakalbiams pristatė Lietuvos ambasada Helsinkyje.

Istorinė, kultūros diplomatija »
IMG_2776.jpg

Rugsėjo 25-27 d. Tamperėje vyksta didžiausia Suomijoje inžinerijos pramonės paroda Alihankinta. Rugsėjo 26 d. joje buvo surengtas Lietuvos verslo galimybių pristatymo renginys, kurį inicijavo bei organizavo Lietuvos ambasada Suomijoje kartu su Lietuvos inžinerijos pramonės asociacija Linpra bei Tamperės regiono prekybos rūmais. Renginio metu buvo pristatytas Lietuvos inžinerijos pramonės potencialas, Lietuvos investicinės galimybės bei Suomijos įmonių sėkmės istorijos ir verslo patirtis Lietuvoje.

Rugsėjo 24-28 dienomis Lietuvos ambasadoje Suomijoje nebus teikiamos  konsulinės paslaugos. Atsiprašome už galimus nepatogumus.

Primename, kad užsiregistruoti dėl priėmimo konsuliniais klausimais galite telefonu +358 9 6844 880.

Konsulinės naujienos »
Knygrisiai II.jpg

Rugsėjo 5 dieną Helsinkio Rikardinkatu istorinėje ir pirmojoje viešojoje bibliotekoje Šiaurės šalyse  buvo atidaryta tarptautinė knygrišystės paroda, skirta K.Donelaičio „Metams“.

Atidarydamas parodą Lietuvos ambasadorius Suomijoje Valdemaras Sarapinas savo kalboje pabrėžė kultūrinio bendradarbiavimo svarbą, kurio puikius rezultatus galima pamatyti apsilankius knygų rišėjų  parodoje. „Džiaugiuosi, kad unikali tarptautinė paroda, sujungianti menininkus iš skirtingų šalių vieningam tikslui svečiuojasi Helsinkyje minint Lietuvos Valstybės atkūrimo 100-ąsias metines. Simboliška, kad ši paroda skirta K.Donelaičio „Metams“, o Suomijoje turime gausų „Donelaičio“ draugijos - Suomijos lietuvių bičiulių būrį, kuriems naudodamasis proga norėčiau padėkoti už Suomijos ir Lietuvos kultūrinio bendradarbiavimo plėtojimą“, - sakė ambasadorius V. Sarapinas.  

Istorinė, kultūros diplomatija »
2018-08-31 U.Liepuoniute  V.Smaleckaite.jpg

Rugpjūčio 26 -  rugsėjo 1 dienomis Helsinkyje vyko trijų Baltijos valstybių Nepriklausomybės 100-mečiams paminėti skirtas festivalis "EE, LV, LT x 100", organizuotas Šiaurės ministrų tarybos biurų Vilniuje, Rygoje ir Taline bei Šiaurės kultūros centro Helsinkyje bendradarbiaujant su Lietuvos, Latvijos ir Estijos ambasadomis Suomijoje.

Savaitę trukusio festivalio metu dalyviai turėjo išskirtinę progą susipažinti su Baltijos šalių istorija, kultūromis ir jų sąsajomis, dalyvauti diskusijose, festivalio programa apėmė skirtingo žanro renginius - nuo poezijos ir kino filmų iki diskusijų geopolitinėmis temomis. Lietuvą atstovavo didelis būrys menininkų bei akademinio pasaulio atstovų.

Istorinė, kultūros diplomatija »
08.23.jpg

Rugpjūčio 23 dieną Lietuvos ambasadoje Suomijoje organizuotas susitikimas su Akto dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo signataru, publicistu, apžvalgininku, dėstytoju Rimvydu Valatka. „Lygiai prieš 29-erius metus rugpjūčio 23 dieną lietuviai, latviai ir estai kartu stojome į Baltijos kelią, parodydami pasauliui tvirtą ryžtą dėl savo laisvės ir nepriklausomybės siekimo. Dabartiniai geopolitiniai iššūkiai regione skatina mus ir toliau būti susitelkusius,  laisvės praradimo kainą mums primena prieš 79 metus rugpjūčio 23 dieną pasirašyto Ribentropo ir Molotovo pakto tragiškos istorinės pasekmės“, - susirinkusiems svečiams sakė Lietuvos ambasadorius Suomijoje Valdemaras Sarapinas.  

Lietuviai Suomijoje »
festival__-2 s.jpg

Kviečiame Jus ir Jūsų draugus dalyvauti Šiaurės ministrų tarybos biurų Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje bei Šiaurės kultūros centro Helsinkyje organizuojamame trijų Baltijos šalių Nepriklausomybės 100-mečiams paminėti skirtame festivalyje EE, LV, LT x 100, vyksiančiame 2018 m. rugpjūčio 26 d. – rugsėjo 1 d. Helsinkyje.

Plačioje kultūrinėje programoje numatytas ir gausus Lietuvos atstovų dalyvavimas.

Istorinė, kultūros diplomatija »

Rugpjūčio 16 - 18 d. Lietuvos ambasada Suomijoje kartu su Suomijos Šiaurės Karelijos regiono verslo asociacija, Suomijos – Lietuvos prekybos rūmais ir Vilniaus pramonės, prekybos ir amatų rūmais (toliau - Vilniaus PPAR) organizavo Suomijos Šiaurės Karelijos verslininkų misiją į Vilnių, kurios metu buvo pasirašyta Suomijos Šiaurės Karelijos regiono verslo asociacijos ir Vilniaus PPAR bendradarbiavimo sutartis.

Ekonominiai santykiai »
Bendra nuotrauka.jpg

Gegužės 21 d. Plokščiuose, Šakių rajone, surengta šventinė mokslinė konferencija „100 valstybės metų. Lietuva. Suomija“. Konferencijos svečius sveikino Lietuvos Seimo pirmininko pavaduotojas Arvydas Nekrošius, pranešimus apie Lietuvos ir Suomijos istorines sąsajas, dabartinius santykius bei bendradarbiavimo perspektyvas ateityje skaitė humanitarinių mokslų daktaras Arvydas Vidžiūnas, Suomijos ambasadorius Lietuvoje Christer Michelsson, Lietuvos ambasadorius Suomijoje Valdemaras Sarapinas, Šakių rajono meras Edgaras Pilypaitis, profesoriai Hannu Niemi ir Stasys Skrodenis ir kiti pranešėjai.

Istorinė, kultūros diplomatija »
DSC_0097.JPG

Gegužės 7 d. Lietuvos ambasada kartu su Lenkijos ambasada Suomijoje iškilmingo priėmimo metu pirmą kartą drauge minėjo Abiejų Tautų Respublikos 1791-ųjų gegužės 3-osios konstitucijos priėmimą.

Užsienio politika ir diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata