Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Haminoje atidaryta lietuvių fotomenininkų paroda "Laisvės vardan"

Sukurta 2019.12.04 / Atnaujinta 2019.12.18 16:48
   Haminoje atidaryta lietuvių fotomenininkų paroda "Laisvės vardan"
   Haminoje atidaryta lietuvių fotomenininkų paroda "Laisvės vardan"
   Haminoje atidaryta lietuvių fotomenininkų paroda "Laisvės vardan"
   Haminoje atidaryta lietuvių fotomenininkų paroda "Laisvės vardan"

   Gruodžio 3 d. Lietuvos ambasada Suomijoje kartu su „Donelaičio“ Lietuvos bičiulių draugija Hamina miesto bibliotekoje atidarė Lietuvos fotomenininkų parodą, skirtą Baltijos kelio 30-mečiui paminėti.

   Atidarydamas parodą, Lietuvos ambasadorius Suomijoje Valdemaras Sarapinas kalbėjo apie Baltijos kelio, kaip unikalaus reiškinio, svarbą Baltijos šalių ir visos Europos žmonėms. „Tai buvo taikus ir labai prasmingas būdas ne tik pasmerkti penkiasdešimt metų trukusią sovietinę okupaciją, bet ir pademonstruoti pasauliui savąjį siekį vėl tapti laisvais ir nepriklausomais. Nepraėjus nei aštuoneriems mėnesiams nuo Baltijos kelio, Lietuva atkūrė nepriklausomybę“, - sakė ambasadorius, pridurdamas, jog, žvelgiant į šias puikias nuotraukas, vėl atgimsta nuostabus vienybės ir bendrumo jausmas. Ambasadorius V.Sarapinas taip pat atkreipė dėmesį, kad Lietuva, 2017 metais sveikindama Suomiją su Nepriklausomybės 100-mečiu, prisidėjo prie Hamina mieste įgyvendintos „Pasaulio vėliavų parko“ iniciatyvos ir šiuo metu Lietuvos vėliava plevėsuoja pačiame parke bei Haminos miesto centre kartu su kitomis Šiaurės ir Baltijos šalių vėliavomis, pabrėžiant šio regiono šalių ir gyventojų artumą bei glaudų bendradarbiavimą.

   Renginio dalyvius sveikino Hamina miesto meras Hannu Muhonen, „Donelaičio“ Lietuvos bičiulių draugijos vicepirmininkė Anneli Temmes, taip pat dalyvavo Hamina miesto tarybos pirmininkė T.Erkkilä. Į parodos atidarymą atvykęs jos koordinatorius ir Lietuvos spaudos fotografų klubo prezidentas Jonas Staselis išsamiai pristatė parodoje eksponuojamas nuotraukas.

   Paroda Hamina mieste veiks iki gruodžio 28 d., galimybę ją aplankyti turės ne tik miesto gyventojai ir svečiai, bet ir moksleiviai istorijos pamokų metu. Vėliau parodą planuojama eksponuoti Tamperės, Turku, Seinäjoki ir Levi miestuose. Parodoje eksponuojami lietuvių fotomenininkų Algimanto ir Mindaugo Černiauskų, Vaidoto Grigo, Vyto Daraškevičiaus, Valentino Juraičio, Romualdo Jurgaičio, Zenono Nekrošiaus, Andriaus Petrulevičiaus, Antano Stanevičiaus, Jono Staselio, Vlado Sciavinsko, Virgilijaus Usinavičiaus, Kęstučio Vanago ir Gedimino Zdančiaus darbai, šiuos autorius subūrė Lietuvos spaudos fotografų klubas.

   Naujienlaiškio prenumerata