Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Helsinkyje paminėta Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena

Sukurta 2018.01.15 / Atnaujinta 2018.01.15 12:58
   Helsinkyje paminėta Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena
   Helsinkyje paminėta Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena
   Helsinkyje paminėta Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena
   Helsinkyje paminėta Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena

   Lietuvos ambasadoje Helsinkyje susirinkę lietuvių bendruomenės nariai ir jos draugai Laisvės gynėjų dieną paminėjo išvakarėse – sausio 12-ąją. Vakaras prasidėjo režisierės Agnės Zalanskaitės istorinio dokumentinio filmo „Nepaprasta auka“, skirto pasipriešinimo kovų pradininkui, partizanų vadui, pulkininkui Juozu Vitkui-Kazimieraičiui atminti, peržiūra.

   Vakaro metu ambasadorius Valdemaras Sarapinas pasidžiaugė ir padėkojo susirinkusiems Suomijos lietuviams už parodytą patriotiškumą pagerbiant Laisvės gynėjų dienos atminimą. Ambasadorius pabrėžė, kad Sausio 13–oji visada buvo ir išliks viena svarbiausių modernios Lietuvos istorinių datų, kai tautos ir piliečių vienybės, pasiaukojimo dėka buvo apginta mūsų visų laisvė.

   Suomijos lietuvių bendruomenės nariai sausio 13 d. prisijungdami prie XXVII tradicinio tarptautinio pagarbos bėgimo „Gyvybės ir Mirties keliu“ ir vieningai bėgdami 2 ir 6 km Helsinkyje pagerbė Sausio 13-osios įvykių aukas – žmones, žuvusius 1991-ųjų sausio 13-osios naktį ir mirusius nuo sužalojimų, patirtų sovietiniams kariniams daliniams šturmuojant Vilniaus televizijos bokštą bei Radijo ir televizijos komiteto pastatą.

   Distanciją įveikusiems bėgimo dalyviams Lietuvos ambasadoje buvo įteikti bėgimo atminimo medaliai, susirinkusieji vaišinosi sriuba ir dalinosi mintimis ir prisiminimais apie Sausio 13-osios įvykius.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   Bendra nuotrauka.jpg

   Gegužės 21 d. Plokščiuose, Šakių rajone, surengta šventinė mokslinė konferencija „100 valstybės metų. Lietuva. Suomija“. Konferencijos svečius sveikino Lietuvos Seimo pirmininko pavaduotojas Arvydas Nekrošius, pranešimus apie Lietuvos ir Suomijos istorines sąsajas, dabartinius santykius bei bendradarbiavimo perspektyvas ateityje skaitė humanitarinių mokslų daktaras Arvydas Vidžiūnas, Suomijos ambasadorius Lietuvoje Christer Michelsson, Lietuvos ambasadorius Suomijoje Valdemaras Sarapinas, Šakių rajono meras Edgaras Pilypaitis, profesoriai Hannu Niemi ir Stasys Skrodenis ir kiti pranešėjai.

   Istorinė, kultūros diplomatija »
   DSC_0097.JPG

   Gegužės 7 d. Lietuvos ambasada kartu su Lenkijos ambasada Suomijoje iškilmingo priėmimo metu pirmą kartą drauge minėjo Abiejų Tautų Respublikos 1791-ųjų gegužės 3-osios konstitucijos priėmimą.

   Užsienio politika ir diplomatija »

   Naujienlaiškio prenumerata