Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »

Nuo 2020 m. rugsėjo 19 d. Suomijos Vyriausybės sprendimu panaikinami atvykimo į Suomiją apribojimai iš tų ES bei Šengeno šalių, kuriose per pastarąsias 14 dienų užkrečiamumo COVID-19 virusu rodiklis neviršijo 25 atvejų šimtui tūkstančių asmenų. Naujasis ribinis rodiklis  taikomas ir Jungtinei Karalystei. Ribinė 25 naujų atvejų 100 tūkst. asmenų per pastarąsias 14 dienų vertė taip pat bus taikoma ES Tarybos numatytoms “žaliojo sąrašo“ šalims.

Iš Lietuvos į Suomiją atvykstantiems asmenims ir toliau netaikoma Šengeno vidaus pasienio patikra ir karantinavimosi reikalavimas. Vykimas tranzitu per Suomiją taip pat leidžiamas.

Nuo rugsėjo 28 d. Suomija atkuria Šengeno vidaus pasienio patikrą su kai kuriomis kaimyninėmis šalimis, įskaitant Estiją, Švediją ir Norvegiją. 

Išsamiai susipažinti su aktualia Suomijos pasienio tarnybos informacija apie įvažiavimą į / vykimą per Suomiją galite čia.

Suomijos pasienio tarnybos kontaktai konsultuotis dėl Suomijos pasienio kirtimo pateikiami čia.

Kviečiame susipažinti su Suomijos Sveikatos ir gerbūvio instituto (suom.Terveyden ja hyvinvoinnin laitos, THL) informacija keliautojams čia.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Suomijoje »
www urm mazas 7.jpg

2020 m. spalio 11 d. vyks rinkimai į Lietuvos Respublikos Seimą. 2020 metų Seimo rinkimams pirmą kartą sudaryta Pasaulio lietuvių vienmandatė rinkimų apygarda, kurioje bus renkamas užsienyje gyvenančių Lietuvos piliečių atstovas Seime. Pakartotinis balsavimas Seimo Pasaulio lietuvių vienmandatėje rinkimų apygardoje Nr. 71 numatomas 2020 m. spalio 25 d.

Rinkėjai, pageidaujantys balsuoti užsienyje, kviečiami užsiregistruoti balsavimui per elektroninę registracijos sistemą. Registracija truks vos kelias minutes. Užsiregistravusieji rinkėjai bus įtraukiami į atitinkamos Lietuvos diplomatinės atstovybės rinkėjų sąrašus. Visi rinkėjai turi registruotis iš naujo – net ir tie, kurie nuolat gyvena užsienyje ir jau buvo įtraukti į užsienyje balsuojančių rinkėjų sąrašus praėjusiuose rinkimuose ar referendumuose.

Registracijos metu rinkdamiesi balsavimo būdą (paštu ar atvyksite balsuoti į ambasadą asmeniškai) įvertinkite, kuris balsavimo būdas jums būtų tinkamiausias, atkreipdami dėmesį į COVID-19 sukeltos pasaulinės pandemijos plitimą. Atsižvelgiant į pandemijos plitimo dinamiką ir atsargumo priemones, rekomenduojama registruotis balsuoti paštu. Suomijoje paštu balsuosiančių rinkėjų registracija vyks vėliausiai iki 2020 m. spalio 1 d.. Vaizdinę instrukciją, kaip balsuoti paštu, rasite čia.

Daugiau informacijos apie registravimąsi ir balsavimą rasite čia.

Lietuviai Suomijoje »

Birželio 16 d. 24.00 val. baigėsi tris mėnesius trukęs karantinas. Nuo birželio 17 d. – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos režimas, pagal kurį taikomi tam tikri ribojimai. Nuo rugpjūčio 1 d. privalomas apsauginių veido kaukių dėvėjimas viešajame transporte ir uždarose prekybos ir paslaugų teikimo vietose. Išsamią informaciją skaitykite čia.

Svarbiausia informacija apie COVID-19 situaciją Lietuvoje - www.koronastop.lt
 
Visuomenės sveikatos centro kontaktiniai telefonai pasiteirauti: +370 618 79984, +370 616 94562.

Daugiau informacijos keliaujantiems ir karantino Lietuvoje sąlygas žiūrėkite čia.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Suomijoje »

Suomijoje gyvenantiems ar esantiems Lietuvos Respublikos piliečiams aktualią informaciją apie situaciją dėl koronaviruso bei rekomendacijas dėl prevencinių priemonių ir ką daryti, esant įtarimui, kad užsikrėte koronavirusu, rekomenduojame skaityti Suomijos sveikatos ir gerovės instituto (suom. Terveyden ja hyvinvoinnin laitos (THL), engl. The Finnish Institute for Health and Welfare) paskyroje:

          suomių k.- https://thl.fi/fi/
          anglų k. - https://thl.fi/en/web/thlfi-en
          švedų k. - https://thl.fi/sv/web/thlfi-sv

Suomijos nacionalinė konsultacijų linija bendrais klausimais apie koronavirusą COVID-19: +358 295 535 535 (veikia darbo dienomis 8-21 val., šeštadieniais 9-15 val.)

Skaitykite toliau.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Suomijoje »
2020-01-11 begimas 1.jpg

Sausio 11 d. Helsinkyje Suomijos lietuviai prisijungė prie XXIX tarptautinio pagarbos bėgimo „Gyvybės ir mirties keliu“, skirto paminėti 29-ąsias Sausio 13-osios įvykių metines ir pagerbti Laisvės gynėjų atminimą.

Lietuviai Suomijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
2019-12-14 kaledos 1.jpg

Lietuvos ambasadoje Suomijoje gruodžio 14 d. Suomijoje gyvenantys mažieji lietuviai bei jų tėveliai susirinko į liaudišką kalėdinę vakaronę.

Lietuviai Suomijoje »
Misios 2019-12-01.jpg

Gruodžio 1 d. Helsinkio Henriko Katedroje mišias lietuvių kalba laikė iš Lietuvos atvykęs ir Suomijos lietuviams gerai pažįstamas kunigas Antanas Saulaitis.

Lietuviai Suomijoje »
2019-11- uzsienio lietuviu apklausa.png

Siekdama geriau pažinti lietuvių diasporą, sužinoti užsienyje gyvenančių lietuvių nuomonę apie lietuvišką tapatybę, ryšių su Lietuva išlaikymą, grįžimo galimybes, Užsienio reikalų ministerija kasmet vykdo užsienio lietuvių nuomonės apklausą internetu.

Lietuviai Suomijoje »
Aalto 2019-11-19 1.jpg

Lapkričio 19 d. Lietuvos ambasada Suomijoje kartu su Suomijos lietuvių jaunimo sąjunga SiLTa surengė tradicinį kiekvienais metais organizuojamą Suomijoje studijuojančių lietuvių susitikimą.

Lietuviai Suomijoje »

Skelbiama atranka į Lietuvos Respublikos ambasados Suomijos Respublikoje raštvedžio / raštvedės pareigybę.

Lietuviai Suomijoje »

Skelbiama atranka į Lietuvos Respublikos ambasados Suomijos Respublikoje sekretoriaus / sekretorės pareigybę.

Lietuviai Suomijoje »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata