Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA SUOMIJOS RESPUBLIKOJE

Adresas: Pohjoisranta 4 A 15, 00170 Helsinki, FINLAND

plačiau »

Tel. +358 9 6844880, +370 706 537 53
Faksas +358 9 68448820
El. paštas
Rodyti nuo iki
Archyvas »
SS_20180216_Helsinki_Lithuania_100_4443.jpg

Vasario 16 d. Helsinkio Uolos bažnyčioje (Temppeliaukion Kirkko) koncertu paminėtas  Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis.

Iškilmingame koncerte skambėjo suomių ir lietuvių kompozitorių  kūriniai, atliekami Lappeenrantos miesto orkestro, vadovaujamo dirigento Vytauto Lukočiaus, ir solistų iš Lietuvos – Onos Kolobovaitės ir Liudo Mikalausko bei Suomijoje gyvenančių trimitininkų Tomo Griciaus ir Jono Šilinsko.

Lietuviai Suomijoje »
begimas1.jpg

Lietuvos ambasadoje Helsinkyje susirinkę lietuvių bendruomenės nariai ir jos draugai Laisvės gynėjų dieną paminėjo išvakarėse – sausio 12-ąją. Vakaras prasidėjo režisierės Agnės Zalanskaitės istorinio dokumentinio filmo „Nepaprasta auka“, skirto pasipriešinimo kovų pradininkui, partizanų vadui, pulkininkui Juozu Vitkui-Kazimieraičiui atminti, peržiūra.

Lietuviai Suomijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
crop_510x410_2017-12-04-laplandija-16.jpg

Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su Lietuvos vaikais iš globos namų Suomijoje perdavė Kalėdų Seneliui laiškus, piešinius ir pagrindinę vaikų svajonę – augti su mylinčiais tėvais šeimose. Kalėdų Seneliui įteikta ypatinga dovana – Prezidentės bičių medus.

Lietuviai Suomijoje »
IMG_8687.JPG

Tęsiant kasmetinę tradiciją, gruodžio 2 d. Lietuvos ambasadoje Helsinkyje linksmai ir jaukiai pasitiktos artėjančios šv. Kalėdos.

Lietuviai Suomijoje »
IMG_8606.JPG

Lapkričio 24 d. Lietuvos ambasadoje Helsinkyje vyko susitikimas su šauniuoju „Misija Sibiras‘17“ dalyviu Tomu Oičenka, kuris su susirinkusiais pasidalino šių metų ekspedicijos įspūdžiais, patirtais nuotykiais ir išgirstomis lietuvių tremtinių istorijomis.

Lietuviai Suomijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
2017 Kaledos.png

Vaikučius kviečiame registruoti el. paštu [email protected] iki lapkričio 28 d.

Lietuviai Suomijoje »
MISIJA SIBIRAS'17.jpg

Ilgai lauktas ir įkvepiantis antrasis susitikimas su  „Misija Sibiras“ dalyviais jau Helsinkyje! Šiais metais savomis patirtimis ir įspūdžiais dalinsis 2017 metų ištvermingieji ekspedicijos dalyviai Tomas Oičenka ir Aurimas Rapalis.

Lietuviai Suomijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
KF foto 2 i svetaine.jpg

Kasmet Lietuvos ambasados Suomijoje ir Donelaičio lietuvių bičiulių draugijos tradiciškai rengiami „Lietuviško kino vakarai“ ir vėl subūrė gausybę kinu bei Lietuvos kultūra besidominčių žiūrovų. Šį rudenį žiūrovai kviečiami į du jaukius ir užburiančius kino vakarus, vyksiančius lapkričio 7 ir 9 dienomis.

Lietuviai Suomijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
DSC_0427.JPG

Lietuvos ambasada Suomijoje ir Donelaičio Lietuvos bičiulių draugija spalio 4 d. Lietuvos ambasadoje Helsinkyje surengė prof. Alpo Rusi paskaitą tema Saugumo situacija Baltijos jūros regione.

Lietuviai Suomijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
IMG_7912.JPG

Lietuvos ambasada Suomijoje 2017 m. rugsėjo 21 d. organizavo kasmetinį susitikimą su lietuviais  studentais, mokslo ir žinių besisemiančiais Suomijos universitetuose bei kitose aukštosiose mokyklose.

Lietuviai Suomijoje »
IMG_7301.JPG

Lietuvos ambasadoje Suomijoje 2017 m. rugsėjo 1 d. vyko susitikimas su filosofijos daktaru, rašytoju ir vertėju Kristupu Saboliumi.

Lietuviai Suomijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »

Pagal naująjį teisės aktą kiekviena ES šalies įmonė, siunčianti darbuotojus į Suomiją pagal tarpvalstybinių paslaugų teikimo susitarimą, kaip taisyklė, turi pateikti išankstinį pranešimą Suomijos darbo saugos ir sveikatos institucijoms iki prasidedant darbams.

Lietuviai Suomijoje »
2017-08-22.jpg

Primename, jog pagal Lietuvos Respublikos karo prievolės įstatymą, piliečiai vyrai, sulaukę 18 metų, per 3 mėnesius negavę pranešimo apie įrašymą į karinę įskaitą, turi kreiptis į savo regioninį Karo prievolės komplektavimo skyrių ar poskyrį ir įsirašyti į karinę įskaitą.

Lietuviai Suomijoje »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata