Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Lietuviškų filmų vakarai vėl Helsinkyje

Sukurta 2017.11.08 / Atnaujinta 2017.11.14 16:58
  Lietuviškų filmų vakarai vėl Helsinkyje

  Kasmet Lietuvos ambasados Suomijoje ir Donelaičio lietuvių bičiulių draugijos tradiciškai rengiami „Lietuviško kino vakarai“ ir vėl subūrė gausybę kinu bei Lietuvos kultūra besidominčių žiūrovų. Šį rudenį žiūrovai kviečiami į du jaukius ir užburiančius kino vakarus, vyksiančius lapkričio 7 ir 9 dienomis.

  Kino peržiūros vyksta naujai duris po renovacijos atvėrusiame, bet Helsinkio gyventojų jau pamiltame kino teatre „Kino Engel“, įsikūrusiame pačioje miesto širdyje.

  Pirmosios peržiūros metu buvo pristatyti du lietuviški filmai – „Viskas yra gamta“ (rež. Gerda Krutaja) ir „Sidabrinės gervės“ apdovanojimuose triumfavęs „Meistras ir Tatjana“ (rež. Giedrė Žickytė). Žiūrovus tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje stebinę filmai sužavėjo ir diskutuoti kvietė Helsinkyje gyvenančius lietuvius, suomius bei miesto svečius.

  Antrame kino vakare – bus rodomas rež. Karolio Kaupinio trumpametražis filmas „Budėjimas“ ir gausaus pripažinimo sulaukęs bei „Sidabrinę gervę“ pelnęs rež. Algimanto Puipos „Edeno sodas“.

  „Lietuviškų filmų vakarai“ Suomijos publikai pristato tarptautiniuose festivaliuose žiūrovų ir kritikų puikiai įvertintus naujausią lietuvišką kiną.

  Daugiau informacijos apie filmus nuorodoje.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Naujienlaiškio prenumerata