Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA SUOMIJOS RESPUBLIKOJE

Adresas: Pohjoisranta 4 A 15, 00170 Helsinki, FINLAND

plačiau »

Tel. +358 9 6844880, +370 706 537 53
Faksas +358 9 68448820
El. paštas

Lietuvos Premjeras Helsinkyje susitiko su Suomijos ir Danijos kolegomis

Sukurta 2017.11.01 / Atnaujinta 2017.11.08 16:53
   Lietuvos Premjeras Helsinkyje susitiko su Suomijos ir Danijos kolegomis
   Lietuvos Premjeras Helsinkyje susitiko su Suomijos ir Danijos kolegomis

   Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis Helsinkyje susitiko su Suomijos ir Danijos premjerais. Su kolegomis Lietuvos Vyriausybės vadovas aptarė dvišalius santykius, ekonominį bendradarbiavimą ir investicijų skatinimą, Baltijos regiono saugumo stiprinimą. 

   Susitikime su Suomijos Ministru Pirmininku Juha Sipila S. Skvernelis pasidžiaugė efektyviu ir naudingu abiejų šalių bendradarbiavimu įvairiose srityse bei aptarė bendrus iššūkius. 

   S. Skvernelis atkreipė dėmesį, kad Suomija, kaip ir Lietuva, šiemet turėjo neįprastai ilgą lietingą laikotarpį. Suomiai taip pat kreipėsi į Europos Komisiją su prašymu kompensuoti ūkininkų dėl stichijos patirtus nuostolius. Ministras Pirmininkas pasiūlė Suomijos kolegai suvienyti jėgas ir bendrai sekti kompensacijų. 

   Lietuvos premjeras pažymėjo, kad Suomija išlieka viena svarbiausių užsienio investuotojų mūsų šalyje.

   „Labai vertiname ryšius su Suomija. Tai – viena svarbiausių Lietuvos ekonominių partnerių, esanti didžiausių užsienio investuotojų dešimtuke. Ieškosime būdų toliau plėsti investicinius projektus ir pritraukti naujų investuotojų iš Suomijos“, – vizito Helsinkyje metu kalbėjo Lietuvos premjeras. 

   Investicijų temą S. Skvernelis tęsė susitikime su Danijos Karalystės premjeru Lars Jokke Rasmussen. S. Skvernelis paragino danus daugiau investuoti Lietuvoje ir patikino, kad prireikus investuotojams bus ieškoma individualių sprendimų, padedančių geriau prisitaikyti prie Lietuvos verslo aplinkos.

   Suomijos ir Danijos premjerų S. Skvernelis paprašė paramos artėjančiose derybose su Europos Sąjunga dėl Ignalinos atominės elektrinės uždarymo finansavimo ir tiesioginių išmokų žemdirbiams suvienodinimo visoje Bendrijoje. Šie klausimai bus keliami svarstant naująjį Europos Sąjungos biudžetą.

   Lietuvos Respublikos Vyriausybės pranešimas spaudai.

   Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis Helsinkyje taip pat dalyvavo Baltijos ir Šiaurės šalių premjerų susitikime, kurio metu buvo aptarti saugumo, politikos ir energetikos klausimai.

    

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   IMG_9328.jpg

   Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos – Kovo 11-osios proga, Lietuvos ambasadoje Suomijos lietuviai susitiko su žurnalistu, rašytoju, laidų vedėjų ir aktyviu visuomenės veikėju Andriumi Tapinu.

   Istorinė, kultūros diplomatija »
   SS_20180216_Helsinki_Lithuania_100_4443.jpg

   Vasario 16 d. Helsinkio Uolos bažnyčioje (Temppeliaukion Kirkko) koncertu paminėtas  Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis.

   Iškilmingame koncerte skambėjo suomių ir lietuvių kompozitorių  kūriniai, atliekami Lappeenrantos miesto orkestro, vadovaujamo dirigento Vytauto Lukočiaus, ir solistų iš Lietuvos – Onos Kolobovaitės ir Liudo Mikalausko bei Suomijoje gyvenančių trimitininkų Tomo Griciaus ir Jono Šilinsko.

   Lietuviai Suomijoje »
   20180206_131339.jpg

   Lietuvos ambasadorius Suomijoje Valdemaras Sarapinas trijų Baltijos šalių ambasadorių vardu vasario 6 d. pasveikino seminaro „Baltic counties as a part of Europe in the past and present“, skirto Baltijos šalių valstybių atkūrimo šimtmečiams dalyvius.

   Istorinė, kultūros diplomatija »
   begimas1.jpg

   Lietuvos ambasadoje Helsinkyje susirinkę lietuvių bendruomenės nariai ir jos draugai Laisvės gynėjų dieną paminėjo išvakarėse – sausio 12-ąją. Vakaras prasidėjo režisierės Agnės Zalanskaitės istorinio dokumentinio filmo „Nepaprasta auka“, skirto pasipriešinimo kovų pradininkui, partizanų vadui, pulkininkui Juozu Vitkui-Kazimieraičiui atminti, peržiūra.

   Lietuviai Suomijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
   IMG_50232.jpg

   Gruodžio 8 d. Helsinkio Luomų rūmuose (House of Estates) Lietuvos ambasadorius Valdemaras Sarapinas dalyvavo iškilmingoje ceremonijoje, kurios metu jis kartu su dar 29 šalių ambasadoriais įteikė Suomijos Ministrui Pirmininkui Juha Sipilä bei Hamina miesto merui Hannu Muhonen Suomijos nepriklausomybės 100-mečiui skirtą šių šalių dovaną - relikvinę Suomijos valstybės vėliavą (monumental flag).

   Istorinė, kultūros diplomatija »
   crop_510x410_2017-12-04-laplandija-16.jpg

   Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su Lietuvos vaikais iš globos namų Suomijoje perdavė Kalėdų Seneliui laiškus, piešinius ir pagrindinę vaikų svajonę – augti su mylinčiais tėvais šeimose. Kalėdų Seneliui įteikta ypatinga dovana – Prezidentės bičių medus.

   Lietuviai Suomijoje »

   Naujienlaiškio prenumerata