Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA SUOMIJOS RESPUBLIKOJE

Adresas: Pohjoisranta 4 A 15, 00170 Helsinki, FINLAND

plačiau »

Tel. +358 9 6844880, +370 706 537 53
Faksas +358 9 68448820
El. paštas

Priminimas senjorams apie teisę gauti sveikatos priežiūrą gyvenamojoje šalyje

Sukurta 2017.01.04 / Atnaujinta 2017.01.04 18:29

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – VLK) nuolat informuoja privalomuoju sveikatos draudimu apdraustus asmenis apie jų teises ir pareigas.

Deja, pastebime, kad užsienyje gyvenantys ir teisę į privalomąjį sveikatos draudimą Lietuvoje galintys išsaugoti asmenys ne visada pasinaudoja savo teisėmis, o neretai dėl to patiria finansinių nuostolių.

Išvykstantys gyventi iš Lietuvos garbaus amžiaus asmenys ne visuomet žino, kad:

  • deklaravę gyvenamosios vietos pakeitimą, jie turi kreiptis į Lietuvos teritorinę ligonių kasą dėl dokumento S1 išdavimo. Šį dokumentą privaloma registruoti gyvenamosios šalies kompetentingoje įstaigoje. Dokumentas S1 suteikia Lietuvos pensininkui teisę gauti sveikatos priežiūrą gyvenamojoje šalyje tomis pačiomis sąlygomis, kaip ir tos šalies gyventojams. Jiems suteiktų gydymo paslaugų išlaidas apmokės gyvenamosios šalies ligonių kasa, o VLKkompensuos išlaidas PSDF lėšomis;
  • deklaravę išvykimą iš Lietuvos, bet nesikreipę dėl S1 išdavimo, jie praranda Lietuvos apdraustojo privalomuoju sveikatos draudimu statusą. Taigi tokie asmenys nebegali gauti net būtinosios pagalbos paslaugų ir naudotis teritorinės ligonių kasos išduota Europos sveikatos draudimo kortele.

Daugiau informacijos apie galimas grėsmes skelbiama VLK interneto svetainėje adresu http://www.vlk.lt/naujienos/Puslapiai/Užsienyje-gyvenančius-pensininkus-vejasi-skolos-Lietuvoje.aspx.

Naujienlaiškio prenumerata