Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA SUOMIJOS RESPUBLIKOJE

Adresas: Pohjoisranta 4 A 15, 00170 Helsinki, FINLAND

plačiau »

Tel. +358 9 6844880, +370 706 537 53
Faksas +358 9 68448820
El. paštas

Seminaras „Maila Talvio ir Lietuva“ Lietuvos ambasadoje Helsinkyje

Sukurta 2017.03.30 / Atnaujinta 2017.04.05 10:42
   Seminaras „Maila Talvio ir Lietuva“ Lietuvos ambasadoje Helsinkyje
   Seminaras „Maila Talvio ir Lietuva“ Lietuvos ambasadoje Helsinkyje

   Donelaičio Lietuvos bičiulių draugija kovo 30 d. bendradarbiaudama su Lietuvos ambasada Suomijoje organizavo kultūrinį seminarą „Maila Talvio ir Lietuva“.

   Seminaro metu prof. (emer.) Liisi Huhtala ambasadoje susirinkusiems svečiams suomiams skaitė pranešimą tema „Mokykimės apie Lietuvą! Maila Talvio raštai ir pasakojimai apie Lietuvą“.

   Ambasadorius Valdemaras Sarapinas seminaro pradžioje pasveikino klausytojus ir pasidžiaugė, kad Lietuva domina suomius bei paragino tokius renginius organizuoti ir ateityje. Donelaičio draugijos pirmininkas prof. Hannu Niemi kalbėjo apie Lietuvos ir Suomijos kultūrinius ryšius bei pristatė pranešėją.

   XIX a. pab. suomių rašytoja Maila Talvio buvo Lietuvos bičiulė, ne kartą lankėsi Lietuvoje, bendravo su to meto Lietuvos inteligentija, pirmoji pradėjo versti lietuvių kūrinius į suomių kalbą. Rašytoja supažindino suomius su Lietuva ir jos kultūra,  o Maila Talvio kūryboje gausu prisiminimų apie Lietuvą.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   begimas1.jpg

   Lietuvos ambasadoje Helsinkyje susirinkę lietuvių bendruomenės nariai ir jos draugai Laisvės gynėjų dieną paminėjo išvakarėse – sausio 12-ąją. Vakaras prasidėjo režisierės Agnės Zalanskaitės istorinio dokumentinio filmo „Nepaprasta auka“, skirto pasipriešinimo kovų pradininkui, partizanų vadui, pulkininkui Juozu Vitkui-Kazimieraičiui atminti, peržiūra.

   Lietuviai Suomijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
   IMG_50232.jpg

   Gruodžio 8 d. Helsinkio Luomų rūmuose (House of Estates) Lietuvos ambasadorius Valdemaras Sarapinas dalyvavo iškilmingoje ceremonijoje, kurios metu jis kartu su dar 29 šalių ambasadoriais įteikė Suomijos Ministrui Pirmininkui Juha Sipilä bei Hamina miesto merui Hannu Muhonen Suomijos nepriklausomybės 100-mečiui skirtą šių šalių dovaną - relikvinę Suomijos valstybės vėliavą (monumental flag).

   Istorinė, kultūros diplomatija »
   crop_510x410_2017-12-04-laplandija-16.jpg

   Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su Lietuvos vaikais iš globos namų Suomijoje perdavė Kalėdų Seneliui laiškus, piešinius ir pagrindinę vaikų svajonę – augti su mylinčiais tėvais šeimose. Kalėdų Seneliui įteikta ypatinga dovana – Prezidentės bičių medus.

   Lietuviai Suomijoje »
   IMG_8687.JPG

   Tęsiant kasmetinę tradiciją, gruodžio 2 d. Lietuvos ambasadoje Helsinkyje linksmai ir jaukiai pasitiktos artėjančios šv. Kalėdos.

   Lietuviai Suomijoje »
   IMG_4141.jpg

   Didžiausioje Šiaurės Europoje startuolių ir investuotojų konferencijoje „Slush” šiandien vyko Lietuvos startuolių pristatymo renginys, kurio metu Lietuvos ambasadorius Suomijoje Valdemaras Sarapinas pristatė Lietuvos verslo aplinkos ir startuolių ekosistemą.

   Ekonominiai santykiai »
   IMG_20171129_110420.jpg

   Lapkričio 29 d. istoriniame Suomijos mieste Porvoo surengtas mokslo ir verslo bendradarbiavimo forumas „Lietuvos ir Suomijos bendradarbiavimas Ketvirtosios pramonės revoliucijos akivaizdoje“.

   Ekonominiai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata