Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Šiaurės Karelijos sostinėje veiklą pradėjo naujasis Lietuvos garbės konsulas

Sukurta 2017.11.21 / Atnaujinta 2017.11.21 18:00
   Šiaurės Karelijos sostinėje veiklą pradėjo naujasis Lietuvos garbės konsulas
   Šiaurės Karelijos sostinėje veiklą pradėjo naujasis Lietuvos garbės konsulas
   Šiaurės Karelijos sostinėje veiklą pradėjo naujasis Lietuvos garbės konsulas

   Lapkričio 21 d. Suomijos Joensuu mieste atidarytas Lietuvos garbės konsulatas - veiklą šiame Šiaurės Karelijos regiono administraciniame centre pradėjo garbės konsulas p. Esa Karvinen (nuotraukoje - antras iš kairės). Jam priskirta konsulinė apygarda apima Šiaurės Karelijos ir Šiaurės Savonijos regionus.

   Garbės konsulato atidarymo proga Lietuvos užsienio reikalų viceministras Neris Germanas pažymėjo, kad Lietuva ir Suomija yra artimos  regiono kaimynės ir partnerės, džiugina dinamiškas ir pozityvus tarp mūsų šalių vykstantis  dvišalis bendradarbiavimas.

   „Ypač džiugu, kad Lietuvos garbės konsulatas yra atidarytas jau nuo 1970 metų su Vilniumi susigiminiavusiame mieste, kuriame gausus Lietuvos bičiulių suomių būrys - „Donelaičio“ draugijos Joensuu skyrius - jau kelis dešimtmečius aktyviai plėtoja ryšius tarp Suomijos ir Lietuvos žmonių. Lietuvos garbės konsulato atidarymas Joensuu mieste šį bendradarbiavimą tarp mūsų šalių tik sustiprins,  o naujojo garbės konsulo jau turimi ilgalaikiai kontaktai su Lietuva ir darbo patirtis švietimo ir kultūros srityse svariai prisidės plėtojant regioninį bendradarbiavimą, taip pat stiprins ekonominius bei komercinius ryšius, prisidės prie investicijų skatinimo“, - sakė viceministras Neris Germanas. 

   „Užsienio reikalų viceministras ir Lietuvos ambasadorius Suomijoje Valdemaras Sarapinas pasveikino susirinkusius bičiulius suomius, gruodžio 6 d. švęsiančius Suomijos Nepriklausomybės paskelbimo šimtmetį. Lietuvos ambasadorius apsidžiaugė glaudžiu Suomijos ir Lietuvos bendradarbiavimu, kuris atvėrus duris garbės konsulatui Joensuu mieste, turėtų įgauti dar didesnį pagreitį. „Simboliška, kad nauja „diplomatinė atstovybė“ atveria duris abiems šalims svarbių datų - Nepriklausomybės šimtmečių - išvakarėse“, - pabrėžė ambasadorius Valdemaras Sarapinas.

   Garbės konsulato atidaryme dalyvavo Joensuu miesto meras bei administracijos atstovai,  verslo, švietimo, kultūros, lietuvių bendruomenės bei suomių Lietuvos bičiulių „Donelaičio“ draugijos atstovai, taip pat Lietuvos aplinkos viceministro Martyno Norbuto vadovaujama delegacija. Verslo atstovams pristatytos potencialaus ekonominio bendradarbiavimo su Lietuva galimybės.

   Dvišalio bendradarbiavimo tolesnį plėtojimą, ypač švietimo, inovacijų, mokslinių tyrimų ir kitose srityse, užsienio reikalų viceminstras taip pat aptarė susitikime su Joensuu miesto meru Kari Karjalainen. Viceministras Neris Germanas pasidžiaugė, kad Lietuva ratifikavusi Europos miškų konvenciją galės pasinaudoti šio Joensuu mieste įsikūrusios institucijos galimybėmis - atliekamų mokslinių tyrimų rezultatų pagrindu šis institutas teikia svarbią, moksliniais tyrimais pagrįstą informaciją politinius sprendimus priimančioms institucijoms Europos šalyse.

   Nuo šiol Suomijoje veiks trys Lietuvos garbės konsulatai.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   Bendra nuotrauka.jpg

   Gegužės 21 d. Plokščiuose, Šakių rajone, surengta šventinė mokslinė konferencija „100 valstybės metų. Lietuva. Suomija“. Konferencijos svečius sveikino Lietuvos Seimo pirmininko pavaduotojas Arvydas Nekrošius, pranešimus apie Lietuvos ir Suomijos istorines sąsajas, dabartinius santykius bei bendradarbiavimo perspektyvas ateityje skaitė humanitarinių mokslų daktaras Arvydas Vidžiūnas, Suomijos ambasadorius Lietuvoje Christer Michelsson, Lietuvos ambasadorius Suomijoje Valdemaras Sarapinas, Šakių rajono meras Edgaras Pilypaitis, profesoriai Hannu Niemi ir Stasys Skrodenis ir kiti pranešėjai.

   Istorinė, kultūros diplomatija »
   DSC_0097.JPG

   Gegužės 7 d. Lietuvos ambasada kartu su Lenkijos ambasada Suomijoje iškilmingo priėmimo metu pirmą kartą drauge minėjo Abiejų Tautų Respublikos 1791-ųjų gegužės 3-osios konstitucijos priėmimą.

   Užsienio politika ir diplomatija »
   IMG_7187.jpg

   Kovo 23 d. Lietuvos ambasadoje Helsinkyje vykusiame susitikime sutarta dėl bendradarbiavimo ir glaudesnio koordinavimo skatinant dvišalius ekonominius projektus. Susitikime dalyvavo Lietuvos ambasadorius Suomijoje ir Suomijos ambasadorius Lietuvoje, ambasadų atstovai ir garbės konsulai, Suomijos užsienio reikalų ministerijos, Suomijos prekybos rūmų Lietuvoje, Suomijos ir Lietuvos prekybos asociacijos atstovai.

   Ekonominiai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata