Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

ES užsienio reikalų ministrai aptars situaciją prie rytinių Ukrainos sienų

Sukurta 2021.12.12 / Atnaujinta 2021.12.12 13:44

Gruodžio 13 dieną Briuselyje užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje numatoma aptarti situaciją Ukrainos pasienyje, Baltarusijos, Vidurinės Azijos, ES–Afrikos santykius bei porinkiminę situaciją Venesueloje.

Rusijai telkiant karines pajėgas prie rytinės Ukrainos sienos ir vis agresyvėjant jos retorikai, ES užsienio reikalų ministrai aptars ES veiksmus, siekiant deeskaluoti situaciją.

„Vis labiau aštrėjant situacijai prie Ukrainos sienos ir Rusijai atsisakant grįžti prie diplomatinio konflikto sprendimo, svarbu sutarti dėl konkrečių ryžtingų veiksmų ir priemonių, jei konflikto eskalacija didėtų”, – sakė ministras, prieš išvykdamas į susitikimą Briuselyje.

Ministrai taip pat aptars situaciją Baltarusijoje, didėjantį režimo spaudimą pilietinei visuomenei ir blogėjančią žmogaus teisių padėtį šalyje.

Susitikimo metu bus diskutuojama apie ES santykius su Vidurinės Azijos šalimis ir Afganistano krizės keliamus humanitarinius ir saugumo iššūkius regionui. Ministrai taip pat aptars pasirengimą 2022 metų vasario 17-18 dienomis planuojamam ES–Afrikos Sąjungos viršūnių susitikimui Briuselyje bei bendrus prioritetus, įskaitant migraciją, tvarų augimą, saugumo situaciją regione.

Briuselyje ES ministrai taip pat susitiks su Kataro užsienio reikalų ministru Mohammedu bin Abdulrahma Al-Thani ir aptars ES–Kataro bendradarbiavimo perspektyvas, politinę bei humanitarinę situaciją Afganistane ir jos įtaką regionui.

Užsienio reikalų tarybos išvakarėse įvyks ministrų susitikimas su Baltarusijos opozicijos atstovais.