Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Viceministras D. Čekuolis dalyvavo Europos Humanitarinio Universiteto mokslo metų pradžios ceremonijoje

Sukurta 2020.10.15 / Atnaujinta 2020.10.19 15:58
  Viceministras D. Čekuolis dalyvavo Europos Humanitarinio Universiteto mokslo metų pradžios ceremonijoje

  Spalio 14 dieną užsienio reikalų viceministras Dalius Čekuolis dalyvavo Europos Humanitarinio Universiteto (EHU) mokslo metų pradžios ceremonijoje. Renginyje taip pat dalyvavo Baltarusijos opozicijos lyderė Svetlana Tsichanouskaja. 

  Tardamas sveikinimo žodį, viceministras D. Čekuolis pabrėžė šio išskirtinio paramos demokratijai projekto svarbą šiandienos kontekste. Viceministras užtikrino, kad Lietuva ir toliau tęs savo visokeriopą palaikymą EHU, nes tai yra ilgalaikė investicija į Baltarusijos ateities kartą. 

  „Baltarusija per pastaruosius kelis mėnesius pasikeitė, tačiau dar toli reikia nueiti įgyvendinant ilgametę EHU misiją, kurios tikslas – skatinti demokratinę šalies pertvarką. Kol mes švenčiame mokslo metų atidarymą, kai kurie EHU studentai, pavyzdžiui, Marfa Riabkova, vis dar yra kalinami už savo pilietinių teisių ir Baltarusijos orumo gynimą“, teigė viceministras. 

  D. Čekuolis taip pat apgailestavo, kad EHU, įkurtas 1992 metais Minske, 2004 metais buvo priverstas nutraukti savo veiklą Baltarusijoje. 2005 metais EHU veikla buvo perkelta į Vilnių. 2019 metais Lietuvos Vyriausybės sprendimu EHU suteiktas egzilyje veikiančios aukštosios mokyklos statusas. 

  Nuo rugpjūčio 9 dienos dėl dalyvavimo protestuose buvo suimti 25 EHU absolventai ir 6 studentai. 

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  Random 1.jpg

  Šiandien, gruodžio 2 dieną, įsigalioja naujas Europos Sąjungos (ES) ribojamų priemonių paketas, kuriame yra  28 fiziniai ir juridiniai asmenys (17 asmenų ir 11 įmonių), prisidėję prie neteisėtos migracijos organizavimo politinio spaudimo tikslais bei represijų prieš Baltarusijos žmones organizavimo.

  Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »

  Lapkričio 15 dieną Briuselyje užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje numatoma aptarti situaciją ES ir Baltarusijos pasienyje, taip pat Vakarų Balkanuose ir Sahelyje. 

  Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai »
  20211109 Minister Landsbergis visits ministre actuel est Jean-Yves Le Drian in Paris 850_3917 Photo Ludo Segers.jpg

  Vėlų lapkričio 9 dienos vakarą užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis, lankydamasis Paryžiuje, susitiko su Prancūzijos užsienio reikalų ministru Jean-Yves Le Drian.

  Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
  Copy of Klauskite konsulo.png

  Lapkričio 4 dieną Lietuva kartu su 34 kitomis Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) valstybėmis, reaguodamos į tebesitęsiančius grubius žmogaus teisių pažeidimus Baltarusijoje ir Aliaksandro Lukašenkos režimo vykdomą neteisėtos migracijos instrumentalizavimą, Nuolatinės tarybos posėdyje inicijavo ESBO Vienos mechanizmą.

  Daugiašaliai santykiai » Atstovybių naujienos »

  Rugpjūčio 5 dieną vykusiame Europos saugumo bendradarbiavimo organizacijos (toliau - ESBO) Nuolatinės tarybos posėdyje Lietuva atmetė Baltarusijos teiginius, kad Baltarusija nėra atsakinga už migracijos krizę.

  Dvišaliai santykiai » Daugiašaliai santykiai » Naujienos »

  Liepos 23-osios vakarą Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis informavo Europos Komisijos (EK) viceprezidentą, ES vyriausiąjį įgaliotinį užsienio ir saugumo politikai Josepą Borellį apie naujausias Baltarusijos provokacijas ES ir Lietuvos atžvilgiu.

  Dvišaliai santykiai » Europos Sąjunga »