Programėlė „Keliauk saugiai“ Programėlė „Keliauk saugiai“
  Konsulinė informacija keliaujantiems Konsulinė informacija keliaujantiems

  Kaip mus rasti?

  Tel. +358 9 6844880, +370 706 537 53
  El. paštas
  • SVARBUS PASIKEITIMAI 2 (1).jpg RSS Dėl konsulinių paslaugų teikimo nuo 2021 m. kovo 9 d. Įkelta2021.03.01

   Dėl Suomijos Vyriausybės įvedamų apribojimų, kurie įsigalios kovo 8 d., Lietuvos ambasada Suomijoje nuo kovo 9 d. dirbs nuotoliniu būdu, atitinkamai, iki 2021 m. kovo 26 dienos (imtinai) ambasadoje nebus teikiamos konsulinės paslaugos. Dėl neatidėliotinos konsulinės pagalbos (pvz., asmens grįžimo pažymėjimo išdavimo) prašome kreiptis elektroniniu paštu [email protected]

   Konsulinės naujienos »
  • 50978592338_73272362cd_c.jpg Lietuvos Respublikos ambasadorius Suomijoje susitiko su Suomijos Respublikos Prezidentu Įkelta2021.02.26

   Lietuvos Respublikos ambasadorius Suomijos Respublikoje Giedrius Kazakevičius vakar susitiko su Suomijos Respublikos Prezidentu Sauli Niinistö, kuriam skiriamuosius raštus įteikė 2020 m. spalio 22 d. rašytinės procedūros būdu.

   Susitikimo metu aptarti dvišalio ir regioninio bendradarbiavimo klausimai, tarp kurių dėl koronaviruso pandemijos kylantys iššūkiai, regione vykstantys projektai infrastruktūros ir energetikos srityse, saugumo situacija, kova su klimato kaita, bendradarbiavimo perspektyvos inovacijų ir švietimo srityse, kiti aktualūs klausimai.

   2021 metais Suomija koordinuoja Šiaurės ir Baltijos šalių aštuoneto (NB8) bendradarbiavimą. Šiais metais minime Lietuvos ir Suomijos de jure diplomatinių santykių šimtmetį bei jų atkūrimo trisdešimtmetį.

    

    

  • Sugriežtintos atvykimo į Suomiją sąlygos Įkelta2021.02.18

   Siekiant išvengti koronaviruso epidemijos ir naujo viruso varianto plitimo buvo sugriežtinti atvykimo į Suomiją apribojimai.

   Buvo pateikta rekomendacija vežėjams reikalauti iš keleivių pateikti neigiamą COVID-19 testo sertifikatą dar prieš įlipant į transporto priemonę. Daugiau informacijos čia.

   Reikalavimas nebus taikomas logistikos sektoriaus vairuotojams arba tiekimo saugumą užtikrinantiems specialistams.

   Konsulinės naujienos »
  • SVARBI INFO lietuviskai.jpg Nuo 2021 m. sausio 27 d. Suomijos Vyriausybė sugriežtina įvažiavimo į Suomiją sąlygas Įkelta2021.01.24

   Nuo 2021 m. sausio 27 d. Suomijos vyriausybė sugriežtina įvažiavimo į Suomiją sąlygas, tuo siekdama apriboti Covid-19 viruso ir jo mutacijų plitimą Suomijoje. Pagrindiniai apribojimai susiję su tuo, kad darbo tikslais į Suomiją bus galimu atvykti tik, jei šis darbas yra neatidėliotinai būtinas Suomijos visuomenės funkcionavimui ir tiekimo saugumui užtikrinti. Taip pat visi į Suomiją atvykstantys asmenys turi būti pasirengę tam, kad bus nukreipti Covid-19 savanoriškam testui atlikti.

   Prašome susipažinti čia su Suomijos pasienio tarnybos informacija apie įvažiavimo į Suomiją sąlygas nuo 2021 m. sausio 27 d. (Lietuva priskiriama I-ai apribojimų kategorijai). Atvykimo į Suomiją pagrindai bus individualiai įvertinami pasienio kontrolės metu.  Esant klausimams dėl konkrečių įvažiavimo atvejų, prašome konsultuotis čia pateiktais Suomijos pasienio tarnybos kontaktais.

   Suomijos vidaus reikalų ministerijos informacija dėl įvažiavimo apribojimų nuo 2021 m. sausio 27 d. čia.

   Suomijos Vyriausybės sprendimas dėl įvažiavimo apribojimų nuo 2021 m. sausio 27 d. čia

   Nuo 2021-01-07 pradėjo veikti naujoji svetainė atvykstantiems į Suomiją, kurioje galima rasti aktualios informacijos dėl šalyje taikomų apribojimų, susijusių su COVID-19 pandemija. Ruošiantis kelionei rekomenduojame susipažinti su pateikta informacija čia.

   Informaciją apie savarankiško karantino sąlygas skaitykite čia

   Konsulinės naujienos » Lietuviai Suomijoje »
  • Koliažas_Sausio 13_2021 - Suomija.png Sausio 13-osios dienos aukų atminimas paminėtas Suomijoje Įkelta2021.01.13

   Suomijoje paminėtas Laisvės gynėjų dienos 30-metis. Lietuvos ambasados Suomijoje languose uždegtos sausio 13-osios aukų atminimo žvakutės. Ambasada pakvietė visus Suomijoje gyvenančius lietuvius kartu prisiminti ir paminėti prieš trisdešimt metų iškovotą mūsų laisvės pergalę ir languose taip pat uždegti vienybės, atminimo ir pergalės žvakutes, o mažuosius lietuvius ir moksleivius nupiešti neužmirštuolę ir savo piešiniais pasidalinti Lietuvos ambasados Suomijoje Facebook paskyroje. Uždegtų atminimo žvakučių akimirkomis ir neužmirštuolių piešiniais lietuviai pasidalino iš Helsinkio, Espoo, Leppäkoski miestų.

   Lietuviai Suomijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
  • 2020-11-19 Donelaitis 4.jpg Ambasadorius G.Kazakevičius Helsinkyje dalyvavo “Donelaičio“ draugijos įkūrimo 30-mečio šventiniame renginyje bei perdavė užsienio reikalų ministro L.Linkevičiaus sveikinimą Įkelta2020.11.20

   Lietuvos ambasadorius Suomijoje G.Kazakevičius lapkričio 19 d. Helsinkyje dalyvavo “Donelaičio“ Lietuvos bičiulių draugijos įkūrimo 30-mečio šventėje ir pasveikino susirinkusius svečius su šios draugijos veiklos garbingu jubiliejumi.

   Lietuviai Suomijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
  • 2020-10-28 LT garbes konsulai FIN on-line meeting.jpg Ambasadorius G.Kazakevičius nuotolinio susitikimo su Lietuvos garbės konsulais Suomijoje metu aptarė tolesnio dvišalio bendradarbiavimo stiprinimą Įkelta2020.10.28

   Spalio 28 d. įvyko naujojo Lietuvos ambasadoriaus Suomijoje Giedriaus Kazakevičiaus pirmasis nuotolinis susitikimas su Lietuvos garbės konsulais Suomijoje. Video pokalbio metu ambasadorius pristatė Lietuvos politinio ir visuomeninio gyvenimo aktualijas, aptartas dvišalis Lietuvos ir Suomijos bendradarbiavimas bei pabrėžta garbės konsulų svarba plėtojant ryšius tarp abiejų šalių.

   Užsienio politika ir diplomatija » Ekonominiai santykiai » Konsulinės naujienos »
  Daugiau naujienų

  Naujienlaiškio prenumerata