Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
Ambasados Facebook puslapis Įkelta2022.01.17

Informuojame, kad ambasados Facebook puslapio veiklai visiškai atstatyta. Artimiausiu metu ir vėl dalinsimės nauju turiniu.

Lietuviai Suomijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
DSC_0034 cop2y.jpg

Sausio 13 d. kasmet primena pasauliui ir mums patiems Lietuvos žmonių bebaimį ryžtą ginti savo valstybės nepriklausomybę ir ateitį karinės agresijos akivaizdoje. Tądien, 1991-aisiais, žmonės nepabūgo, beginkliai stojo prieš tankus ir automatus ginti Lietuvos. 14 Lietuvos laisvės gynėjų paaukojo Tėvynei brangiausia, ką turėjo – savo gyvybes, šimtai buvo sužeisti.

Prisiminkime ir pagerbkime Lietuvos laisvės gynėjus, puoselėkime tų dienų vienybės dvasią ir branginkime savo šalies laisvę!

Istorinė, kultūros diplomatija »
97296_bb1627935f587ccdd9f504bee1770ad8.jpg

Informuojame, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerijos 2021-10-04 sprendimu dėl konsulinių paslaugų teikimo šalyse, kuriose naujų COVID-19 ligos atvejų 100 tūkst. gyv. per 14 d. nustatyta 480 ir daugiau, Lietuvos ambasadoje Suomijoje bus ribojama konsulinių funkcijų apimtis.

Konsulinės naujienos »
1.jpg

Minint Lietuvos kariuomenės dieną, kuri švenčiama lapkričio 23 d., 2021 gruodžio 09 d. Lietuvos ambasada Suomijoje ir Lietuvos gynybos atašė Danijai, Švedijai, Norvegijai ir Suomijai Helsinkyje surengė seminarą tema „Šiaurės ir Baltijos regiono informacinės erdvės vertinimas“.  Renginyje šia tema pristatymą padarė NATO Strateginės komunikacijos ir kompetencijos centro ekspertė Elina Lange-Ionatamišvili (nuotolinių būdu). Lietuvos Kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento ekspertai Dominyka Daškevičiūtė ir Konstantinas Rečkovas susirinkusiems papasakojo apie į Lietuvą nukreiptos priešiškos informacinės veiklos 2021 metų vertinimą. Prieš ekspertų pristatymus, susirinkusius Helsinkyje reziduojančius NATO ir šalių partnerių gynybos atašė, diplomatus pasveikino Lietuvos ambasadorius Suomijoje Giedrius Kazakevičius ir Lietuvos gynybos atašė Giedrius Valintėlis.

NATO ir tarptautinis saugumas »
download.jpg

Gruodžio 6 dieną Suomijos Respublika švenčia Nepriklausomybės ir Vėliavos dieną. Šia proga Lietuvos ambasadorius Suomijoje Giedrius Kazakevičius pasveikino Suomijos Prezidentą Sauli Niinistö įrašydamas sveikinimo žinutę Prezidento rūmų Auksinėje knygoje.

Užsienio politika ir diplomatija »
20211116_Tampere 1.jpg

2022 metais Europos kultūros sostine tapsiantis Kaunas lapkričio 16 d. buvo daug kartų minimas šiai progai skirtoje programoje Tamperėje (Suomija). Programa apėmė Kaunas Europos kultūros sostinė 2022 (KEKS 2022) komandos atstovių pristatymą “Teleportacija į Kauną – 2022 Europos sceną” ir tarpukario Kauno architektūros fotografijų parodos “Mano modernizmas” (fotografas Martynas Plepys) atidarymą Tamperės savivaldybėje.

Istorinė, kultūros diplomatija »
Paroda_fi.mfa.lt.jpg

2021 m. spalio 14 d. sukanka lygiai šimtas metų, kai Suomija de jure pripažino Lietuvą. Šia proga lietuvius ir suomius sveikino šalių užsienio reikalų ministrai, o Lietuvos ambasada Suomijoje ir Suomijos ambasada Lietuvoje atidarė diplomatinių santykių sukakčiai skirtą virtualią parodą.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
IMG20210706204323.jpg

Šiemet Valstybės dieną visame pasaulyje išsibarstę lietuviai jau tryliktą kartą giedojo Tautišką giesmę.

„Nevienodi, bet vieningi“ – tokia idėja įprasmino Tautiškos giesmės giedojimą šįkart. Nepriklausomai nuo kilmės, amžiaus ar pažiūrų lietuviai buvo kviečiami pajusti, kokia svarbi ir brangi yra vienybė.

Prie himno giedojimo liepos 6 d. tradiciškai prisijungė ir lietuviai Suomijoje - Lietuvos Respublikos ambasadorius Giedrius Kazakevičius kartu su Suomijos lietuvių bendruomenės atstovais ir ambasados darbuotojais sugiedojo valstybės himną kartu su viso pasaulio lietuviais Helsinkyje, Kallahdenniemen pakrantėje.

Lietuvos ambasada dėkoja visiems dalyvavusiems ir linkėdama gražios vasaros laukia kitų susitikimų!

Lietuviai Suomijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »

Suomijos Vyriausybė nusprendė tęsti atvykimo į Suomiją apribojimus bei vidaus sienų kontrolę ir išorės sienų eismo ribojimus iki 2021 m. liepos 11 d., tačiau nuo birželio 21 d. sušvelninamos kai kurios atvykimo į Suomiją sąlygos:  

- įvažiavimas į Suomiją darbo tikslais būtų leidžiamas visomis transporto rūšimis iš ES ar Šengeno šalių:

1) jeigu buvo užbaigta vakcinacija (viena dozė arba dvi dozės, priklausomai nuo vakcinos) ir praėjo mažiausiai dvi savaitės nuo paskutinio skiepo,

2) jeigu asmuo persirgo COVID-19 ir gavo bent vieną vakcinos dozę ir nuo skiepo praėjo mažiausiai savaitė, arba

3) jei asmuo COVID-19 sirgo mažiau nei prieš šešis mėnesius.

- iš ES ir Šengeno šalių į Suomiją bus leidžiama atvykti laisvalaikio tikslais tiems asmenims, kurie užbaigė COVID-19 vakcinacijos procedūras ir nuo paskutinio skiepo praėjo ne mažiau nei dvi savaitės, ir tiems, kas persirgo COVID-19 mažiau nei prieš šešis mėnesius iki atvykimo.

Atvykimo tikslai ir aplinkybės kiekvienu atveju įvertinami atskirai pasienio pareigūnų ir sprendimai dėl įleidimo į šalį priimami individualiai. Prieš kelionę prašome susipažinti čia su išsamia Suomijos pasienio tarnybos informacija apie įvažiavimo į Suomiją reikalavimus (Lietuva priskiriama pirmai apribojimų kategorijai) bei su Suomijos sveikatos ir gerovės instituto reikalavimais čia dėl testų, karantinavimosi ir kitų su sveikatos saugumu susijusių procedūrų atvykstant į šalį. 

Rekomenduojama prieš atvykstant į šalį pasinaudoti FINENTRY elektroniniu portalu.

Pasienio pareigūnai padės sveikatos priežiūros institucijoms tikrinti pažymėjimus, susijusius su skiepais ir kelionėmis į darbą. Skirtingose ​​sienos kirtimo vietose gali būti taikomos skirtingos procedūros. Prireikus pasienio tarnyba taip pat nukreips keleivius privalomam sveikatos patikrinimui, kurį paskirs regioninės valstybinės administracinės agentūros. Be vidaus ir išorės sienų eismo apribojimų, ir toliau bus ribojami tam tikrų sienos perėjimo punktų prie vakarinės sienos Laplandijoje ir rytinėje sienoje darbo valandos.

Daugiau informacijos Suomijos pasienio tarnybos telefonu +358 295 420 100 (nuo 8.00 iki 16.00) ir el. paštu [email protected], taip pat čia ir čia.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Suomijoje »
97296_bb1627935f587ccdd9f504bee1770ad8.jpg

Nuo birželio 7 d. yra leidžiamas atvykimas į Suomiją darbo tikslais, jei keliaujama oro transportu - atvykstant kitomis transporto priemonėmis sąlygos lieka tokios pačios, išskyrus:

1. Praplėstas "artimųjų giminaičių" sąvokos traktavimas - dabar jais laikomi sutuoktiniai, vaikai, vaikaičiai, provaikaičiai, tėvai, uošviai, seneliai, broliai ir seserys, pusbroliai ir pusseserės, dėdės, tetos, taip pat išvardintų kategorijų asmenų šeimos nariai (sutuoktiniai arba nepilnamečiai vaikai).

2. COVID-19 testo nebereikalaujama iš asmenų, turinčių sertifikatą, įrodantį baigtą vakcinavimo procedūrą, kai nuo vakcinavimo pabaigos praėjo ne mažiau nei 2 savaitės. Pripažįstamų vakcinų sąrašas skelbiamas čia (puslapio pabaigoje).

3. Vakcinuoti viena vakcinos doze (iš 2-jų reikalingų), kai nuo vakcinavimo praėjo ne mažiau nei 2 savaitės, gali neturėti COVID-19 testo atvykus, tačiau turi jį atlikti praėjus 72 val. po atvykimo į šalį.

 

Konsulinės naujienos » Lietuviai Suomijoje »
2021-06-02 ATR Konstitucija 230 m. - bendra.jpg

Birželio 2 dieną Lietuvos ambasadoriaus Suomijoje Giedriaus Kazakevičiaus ir Lenkijos ambasadoriaus Suomijoje Piotro Rychliko iniciatyva Helsinkyje vyko susitikimas su Suomijos parlamento Konstitucinio komiteto pirmininke Johanna Ojala-Niemelä ir šiuo metu ES Tarybai pirmininkaujančios Portugalijos ambasadoriumi Suomijoje Francisco Vaz Patto.

Susitikimas skirtas Abiejų Tautų Respublikos Gegužės 3-iosios Konstitucijos ir Tarpusavio įžado 230-osioms metinėms paminėti.

Istorinė, kultūros diplomatija »

Nuo gegužės 17 d. asmens tapatybės dokumentai Suomijoje bus siunčiami saugiau!

Nuo šiol Lietuvos piliečiams pasirinkus asmens tapatybės dokumento pristatymą paštu, šios paslaugos ir tuo pačiu asmens duomenų saugumą užtikrins Lietuvos ambasados Suomijoje pasirašyta pašto paslaugų teikimo sutartis su Suomijos valstybine įmone Posti Ltd., pagal kurią kiekvienas siunčiamas asmens tapatybės dokumentas bus apdraustas.

Plačiau su atnaujinta paslauga, jos kaina ir apmokėjimo būdu galite susipažinti čia.

Konsulinės naujienos »

Lietuvos Respublikos Seimui priėmus Notariato įstatymo pakeitimus, kurie įsigalios š.m. liepos 1 d., atsiras galimybė notarinius veiksmus atlikti nuotoliniu būdu, kai notarinį veiksmą atlieka Lietuvos Respublikos notarai.

Konsulinės naujienos »
2021 04 21_kreipimasis_maketas_01.jpg
Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė kreipiasi į pasaulio lietuvius, kviesdama paraginti savo artimuosius Lietuvoje pasiskiepyti.
Būkime #kartu kovoje su pandemija. Padėkime senjorams užsiregistruoti. Saugokime juos, kad galėtume sugrįžę apkabinti.
Informacija apie vakcinaciją savivaldybėse: https://koronastop.lrv.lt/.../vakcina.../vakcinacijos-tvarka
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata

Captcha