Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
20211116_Tampere 1.jpg

2022 metais Europos kultūros sostine tapsiantis Kaunas lapkričio 16 d. buvo daug kartų minimas šiai progai skirtoje programoje Tamperėje (Suomija). Programa apėmė Kaunas Europos kultūros sostinė 2022 (KEKS 2022) komandos atstovių pristatymą “Teleportacija į Kauną – 2022 Europos sceną” ir tarpukario Kauno architektūros fotografijų parodos “Mano modernizmas” (fotografas Martynas Plepys) atidarymą Tamperės savivaldybėje.

Istorinė, kultūros diplomatija »
Paroda_fi.mfa.lt.jpg

2021 m. spalio 14 d. sukanka lygiai šimtas metų, kai Suomija de jure pripažino Lietuvą. Šia proga lietuvius ir suomius sveikino šalių užsienio reikalų ministrai, o Lietuvos ambasada Suomijoje ir Suomijos ambasada Lietuvoje atidarė diplomatinių santykių sukakčiai skirtą virtualią parodą.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
IMG20210706204323.jpg

Šiemet Valstybės dieną visame pasaulyje išsibarstę lietuviai jau tryliktą kartą giedojo Tautišką giesmę.

„Nevienodi, bet vieningi“ – tokia idėja įprasmino Tautiškos giesmės giedojimą šįkart. Nepriklausomai nuo kilmės, amžiaus ar pažiūrų lietuviai buvo kviečiami pajusti, kokia svarbi ir brangi yra vienybė.

Prie himno giedojimo liepos 6 d. tradiciškai prisijungė ir lietuviai Suomijoje - Lietuvos Respublikos ambasadorius Giedrius Kazakevičius kartu su Suomijos lietuvių bendruomenės atstovais ir ambasados darbuotojais sugiedojo valstybės himną kartu su viso pasaulio lietuviais Helsinkyje, Kallahdenniemen pakrantėje.

Lietuvos ambasada dėkoja visiems dalyvavusiems ir linkėdama gražios vasaros laukia kitų susitikimų!

Lietuviai Suomijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
2021-06-02 ATR Konstitucija 230 m. - bendra.jpg

Birželio 2 dieną Lietuvos ambasadoriaus Suomijoje Giedriaus Kazakevičiaus ir Lenkijos ambasadoriaus Suomijoje Piotro Rychliko iniciatyva Helsinkyje vyko susitikimas su Suomijos parlamento Konstitucinio komiteto pirmininke Johanna Ojala-Niemelä ir šiuo metu ES Tarybai pirmininkaujančios Portugalijos ambasadoriumi Suomijoje Francisco Vaz Patto.

Susitikimas skirtas Abiejų Tautų Respublikos Gegužės 3-iosios Konstitucijos ir Tarpusavio įžado 230-osioms metinėms paminėti.

Istorinė, kultūros diplomatija »
invitation_screening.png

1990 m. vasario 24 d., pirmą kartą per 50 okupacijos metų, įvyko pirmieji laisvi ir demokratiniai rinkimai į tuomet dar Lietuvos TSR Aukščiausiąją Tarybą. Nors šie rinkimai vyko dar aneksuotoje Lietuvoje, tačiau pagrindinis tikslas buvo parlamentiniu keliu panaikinti aneksiją ir viešai pareikšti, kad Lietuva yra nepriklausoma valstybė ir tęsia Lietuvos Respublikos valstybingumo tradicijas. Į pirmąjį posėdį tuomet dar Lietuvos TSR Aukščiausiosios Tarybos deputatai susirinko 1990 m. kovo 10 d. pavakarę, o vėlyvą 1990 m. kovo 11-osios vakarą išsiskirstė jau kaip demokratinis Lietuvos Respublikos parlamentas. 

1990 m. kovo 11-ąją buvo priimtas penkių dokumentų rinkinys. Svarbiausias šio rinkinio dokumentas – jau Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos priimtas Aktas „Dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo“, kuris skelbė, kad yra atstatomas 1940 metais svetimos jėgos panaikintas Lietuvos Valstybės suvereninių galių vykdymas, ir nuo šiol Lietuva vėl yra nepriklausoma valstybė. Lietuvos Tarybos 1918 m. vasario 16 d. Nepriklausomybės aktas ir 1920 m. gegužės 15 d. Steigiamojo Seimo rezoliucija dėl atstatytos Lietuvos demokratinės valstybės niekada nebuvo nustoję teisinės galios ir yra Lietuvos Valstybės konstitucinis pamatas.“

Šios Lietuvai reikšmingos dienos proga Lietuvos ambasada Suomijoje kviečia visus Suomijoje gyvenančius lietuvius kovo 11 d. "Vimeo" platformoje žiūrėti lietuvišką dokumentinį filmą "Šuolis". Kviečiame registruotis į renginį el. paštu [email protected] iki kovo 10 d. 16 val.,  atsiunčiant savo vardą ir pavardę, miestą ir el.pašto adresą. Kiekvienu užregistruotu el. pašto adresu bus persiųsti prisijungimo nuoroda ir slaptažodis. Nuoroda veiks Suomijos teritorijoje.

Lietuviai Suomijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
2021-02-15 Helsinkis - prie prof.A.R.Niemi kapo.jpg

Vasario 15 dieną, Lietuvos valstybės atkūrimo dienos išvakarėse, Lietuvos ambasados Suomijoje kolektyvas tradiciškai apsilankė Helsinkio Hietaniemio kapinėse, kuriose pagerbė prieškario laikotarpiu Lietuvai nusipelniusių žymių veikėjų prof. Roberto Augusto Niemio ir Lietuvos generalinio konsulo Ragnaro Öllerio atminimą.

Istorinė, kultūros diplomatija »
virselis lietuviskai facebukas 5.jpg

Sausio 27-ają visas pasaulis minės Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną ir prisimins šešių milijonų nužudytų žydų tragediją. Holokausto aukų patirtų kančių atminimas įpareigoja visus piliečius bei politinius lyderius prisiimti bendrą atsakomybę, kad nusikaltimai žmoniškumui nepasikartotų.

Istorinė, kultūros diplomatija »
Koliažas_Sausio 13_2021 - Suomija.png

Suomijoje paminėtas Laisvės gynėjų dienos 30-metis. Lietuvos ambasados Suomijoje languose uždegtos sausio 13-osios aukų atminimo žvakutės. Ambasada pakvietė visus Suomijoje gyvenančius lietuvius kartu prisiminti ir paminėti prieš trisdešimt metų iškovotą mūsų laisvės pergalę ir languose taip pat uždegti vienybės, atminimo ir pergalės žvakutes, o mažuosius lietuvius ir moksleivius nupiešti neužmirštuolę ir savo piešiniais pasidalinti Lietuvos ambasados Suomijoje Facebook paskyroje. Uždegtų atminimo žvakučių akimirkomis ir neužmirštuolių piešiniais lietuviai pasidalino iš Helsinkio, Espoo, Leppäkoski miestų.

Lietuviai Suomijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata

Captcha