Nelaimės atveju
Įvykus nelaimei konsulinė informacija ir konsulinė pagalba yra teikiama:
Ambasados darbo laiku – nuo pirmadienio iki ketvirtadienio nuo 8.00 iki 17.00 ir penktadieniais nuo 8:00 iki 15.45, ambasados telefonu +358 9 6844880 ir +358 9 68448815.
Pasibaigus atstovybės darbo laikui, poilsio ir švenčių dienomis, nelaimingų atsitikimų ar kitais neatidėliotinais atvejais prašome visą parą skambinti į Lietuvos užsienio reikalų ministeriją telefonu: +370 5 236 2444.
Prireikus policijos, greitosios pagalbos ar gaisrinės skambinti bendruoju pagalbos telefonu Suomijoje - 112.
Nukentėjus Suomijoje, taip pat galima kreiptis į Pagalbos nusikaltimų aukoms organizaciją (RIKU), kuri teikia informaciją telefonu, el.paštu, taip pat turi regioninius padalinius daugelyje Suomijos miestų. Pagalba teikiama tiek Suomijoje nuolat gyvenantiems, tiek laikinai atvykusiems asmenims nepriklausomai nuo pilietybės.
- Praradus asmens dokumentus
Suomijoje praradus asmens dokumentą, nedelsiant kreipkitės į artimiausią Suomijos policijos skyrių. Jame bus užfiksuotas dokumento praradimo faktas.
Prarastą asmens dokumentą būtina paskelbti negaliojančiu, tai galima padaryti šiais būdais:
- atvykus į ambasadą ir užpildžius pranešimą apie dokumento praradimą;
- elektroniniu būdu prisijungus prie Viešųjų paslaugų informacinės sistemos.
Jei prarastas dokumentas buvo vienintelis kelionės dokumentas, ambasada gali išduoti asmens grįžimo pažymėjimą. - Praradus pinigus
Žinodami tik pinigų gavėjo vardą, pavardę ir šalį, kurioje yra gavėjas,per keliolika minučių galite persiųsti ar gauti pinigus, pasinaudojus Western Union pinigų persiuntimo paslauga.
Paskambinkite į Lietuvą savo giminėms ar draugams ir paprašykite pervesti pinigus per Western Union. Tai galima padaryti iš bet kurio Lietuvoje esančio „Swedbank“ banko filialo. Nurodykite šalį ir miestą, kur esate. Sutarkite dėl konkrečios pinigų sumos ir kas perves pinigus. Informuokite, jei neturite jokio asmens dokumento - siuntėjas užpildys atitinkamą formą, apibūdinančią Jus. Siuntėjui padarius pavedimą, dar kartą jam paskambinkite ir sužinosite pervedimo kodą. Tada bet kuriame pašto skyriuje pateikite asmens dokumentą su nuotrauka, pasakykite pervedimo kodą, pervestą pinigų sumą ir asmens, padariusio pavedimą, vardą ir pavardę. Duomenims sutapus, Jums bus išmokėti grynieji pinigai. - Praradus asmeninius daiktus
Jei praradote asmeninius daiktus arba buvote apvogti, būtinai informuokite policiją pagal įvykio vietą ir ambasadą.
Ambasada jai persiųstus daiktus ir dokumentus perduoda Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos Konsulinio departamento Piliečių reikalų ir konsulinės pagalbos skyriui (tel. pasiteiravimui +370 5 236 2547). - Susirgus
Prieš vykstant į Suomiją patartina pasirūpinti Europos sveikatos draudimo kortele, kurią išduoda teritorinės ligonių kasos (daugiau informacijos rasite Valstybinės ligonių kasos interneto puslapyje. Su šia kortele ir asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu asmeniui priklauso nemokama būtinoji medicinos pagalba visose Europos Sąjungos šalyse, Europos Ekonominės Erdvės šalyse (Lichtenšteinas, Islandija, Norvegija) bei Šveicarijoje. - Dingus artimam žmogui
Jeigu gyvenate Lietuvoje ir ieškote į užsienio valstybę išvykusio artimojo, reikėtų kreiptis į artimiausią Lietuvos policijos įstaigą – policijos komisariatą pagal savo gyvenamąją vietą. Kontaktinę informaciją rasite čia.
Jeigu gyvenate Suomijoje, dėl artimojo asmens paieškos jam dingus Suomijoje reikia kreiptis į Suomijos policiją. Daugiau informacijos anglų kalba rasite čia. - Informacija apie mirusiojo palaikų pervežimą į Lietuvą
Suomija yra prisijungusi prie Europos Tarybos 1973m. spalio 26d. Susitarimo dėl mirusiųjų kūnų pervežimo, todėl Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ir konsulinės įstaigos išduoto leidimo mirusiojo palaikams parvežti karste nereikia. Šio Susitarimo pagrindu kompetentingos valstybės, kurioje mirė užsienietis, institucijos išduoda specialų laissez-passer dokumentą. Tokiu atveju nei paskirties valstybė, nei tranzitinė valstybė nereikalauja jokių papildomų duomenų.
Mirusiojo (žuvusiojo) palaikus į Lietuvą gabenant urnoje, leidimo parvežti palaikus iš Lietuvos ambasados nereikia. Tokiu atveju artimieji turi susisiekti su bet kuriuo tame mieste esančiu laidojimo biuru ir susitarti dėl palaikų kremavimo. Rekomenduojame susisiekti su keliais laidojimo biurais, kadangi jų įkainiai gali skirtis.
Jeigu Suomijoje miręs (žuvęs) Jūsų artimasis buvo apsidraudęs, jo palaikų pargabenimu pasirūpins draudimo kompanija, kuri sutvarkys visus nustatytus palaikų gabenimo dokumentus ir formalumus.
Jeigu Suomijoje miręs (žuvęs) Jūsų artimasis nebuvo apsidraudęs, jo palaikų pargabenimu ir visų paslaugų apmokėjimu teks pasirūpinti artimiesiems (kreiptis į pasirinktą laidojimo paslaugų bendrovę, sudaryti sutartį dėl palaikų pargabenimo ir surašyti notariškai patvirtintą įgaliojimą palaikų pargabenimui organizuoti).
Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos neorganizuoja užsienyje mirusių (žuvusių) piliečių palaikų pargabenimo ir laidojimo, taip pat bet kokių socialinių išmokų, skiriamų mirties atveju, paskirimo ar išmokėjimo. Šiuos veiksmus turi atlikti artimieji, jų įgalioti fiziniai arba juridiniai asmenys (pvz., laidojimo biurai, advokatų kontoros bei pan.).
Konsulinis pareigūnas gali:
- suteikti informaciją apie Suomijoje galiojančią palaikų gabenimo ar laidojimo tvarką;
- perduoti artimųjų rašytinius pareiškimus Suomijoje institucijoms;
- suteikti informaciją apie palaikų pervežimui reikalingus dokumentus;
- mirusiojo ar žuvusiojo artimųjų, ar jų įgalioto asmens rašytiniu prašymu atlikti veiksmus, susijusius su dokumentų gavimu iš Suomijos institucijų;
- suteikti kitą konsulinę pagalbą, kuri yra reglamentuota Lietuvos Respublikos teisės aktais.
Konsulinis pareigūnas negali:
- apmokėti palaikų parvežimo išlaidų;
- ieškoti laidojimo paslaugas teikiančių bendrovių;
- organizuoti kūno parvežimo, balzamavimo, kremavimo ar laidojimo;
- organizuoti ar atlikti vertėjavimo paslaugų;
- konsulinis pareigūnas negali pagreitinti ar daryti įtaką reikalingų procedūrų eigai.
Jeigu mirusiojo (žuvusiojo) artimieji lėšų palaikams parvežti neturi - artimieji gali kreiptis į savo gyvenamosios vietos savivaldybę Lietuvoje, kuri pagal pateiktus dokumentus, įrodančius palaikų parvežimo išlaidas, gali suteikti finansinę paramą. Tokia parama gali būti suteikta tuo atveju, jeigu miręs (žuvęs) asmuo nebuvo apsidraudęs, arba, kai įvykis nėra draudiminis, o mirusio (žuvusio) asmens šeima ar artimieji giminaičiai turi mažas pajamas.
Naudinga informacija:
- Lietuvos ritualinių paslaugų asociacija
- Registracija konsulinėms paslaugoms
- Paslaugos Lietuvos piliečiams
-
Elektroninės paslaugos Lietuvos piliečiams
- Pranešimas apie asmens dokumento praradimą
- Išvykimo iš Lietuvos Respublikos deklaravimas
- Pažyma apie asmens (ne)teistumą
- Pažyma, patvirtinanti kliūčių santuokai sudaryti nebuvimą
- Užsienyje sudarytų civilinės būklės aktų įtraukimas į apskaitą Lietuvoje
- Civilinės būklės akto įrašo išrašas
- Vardo ir pavardės keitimas
- Prašymo įregistruoti santuoką Lietuvoje pateikimas
- Tėvystės pripažinimo/ nustatymo įregistravimas
- Notariniai veiksmai
- Dokumentai iš Lietuvos archyvų
- Kitos el. paslaugos
-
Kitos paslaugos ir informacija
- Konsulinio mokesčio dydžiai
- Gyvenamosios vietos deklaravimas
- Konsulinės pažymos
- Pilietybė
- Dokumentų legalizavimas
- Lietuvos Respublikos tapatybės kortelių galiojimas užsienyje
- Informacija sulaikytiesiems
- Pagalba prekybos žmonėmis aukoms
- Vairuotojo pažymėjimas
- Informacija apie privalomąją pradinę karo tarnybą
- Padėkite mums tobulėti