SUOMIJOJE SURENGTAS SEMINARAS „ATKOVOTA NEPRIKLAUSOMYBĖ – BALTIJOS ŠALYS VĖL PASAULIO ŽEMĖLAPYJE"
"Lietuvos Respublikos ambasados Suomijos Respublikoje iniciatyva ir bendradarbiaujant su Latvijos ir Estijos ambasadomis Helsinkyje, balandžio 29 d. Helsinkio universiteto Aleksanterio institute surengtas seminaras „Atkovota nepriklausomybė – Baltijos šalys vėl pasaulio žemėlapyje“. Renginys skirtas Baltijos valstybių nepriklausomybių atkūrimo 20 metų sukakčiai paminėti.
Seminare įvadinę kalbą pasakė į Suomiją su darbo vizitu atvykęs Lietuvos užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis. Ministras pasidalijo asmeniniais prisiminimais apie Baltijos šalių kelią į nepriklausomybę, įvykius po 1990 m., apžvelgė Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo įtaką tolesnei šalies raidai, Lietuvos užsienio politikos kryptis, Baltijos ir Šiaurės valstybių bendradarbiavimą, santykius su kaimynais, supažindino auditoriją su pagrindiniais Lietuvos pirmininkavimo ESBO 2011 m. tikslais.
Vytauto Didžiojo universiteto profesorius, Lietuvos emigracijos instituto direktorius Egidijus Aleksandravičius savo pranešime gvildeno Baltijos šalių vienybės 1990 m. ir dabar klausimą, kuris sukėlė audringas diskusijas. Diskusijų metu taip pat nagrinėtos emigracijos problemos, pilietybės klausimai ir Baltijos valstybių santykiai su Rusija.
Pranešimus seminare taip pat skaitė Latvijos, Estijos ir Suomijos istorikai. Renginyje dalyvavo studentai, visuomenės veikėjai, diplomatai.
Helsinkio universiteto Aleksandro institutas yra Suomijos nacionalinis Rusijos ir Rytų Europos studijų centras. Greta mokslinės tiriamosios veiklos institutas kasmet surengia apie 70 renginių, skatina akademinius ryšius su užsienio universitetais, sėkmingai bendradarbiauja su Vilniaus Universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutu. Aleksandro institutas yra nuolatinis ambasados partneris.
